Trwa ładowanie...
d30gtuj
d30gtuj
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
gruzja

Rosyjskie siły znów bombardują wąwóz Kodori

Rosja wznowiła w sobotę wieczorem bombardowania lotnicze wąwozu Kodori, jedynego kawałka separatystycznej republiki Abchazji, kontrolowanego przez Gruzję - podała gruzińska telewizja państwowa.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d30gtuj

Stacja informowała o kilku atakach. Do ostatniego miało dojść około godziny 23.20 czasu lokalnego, a więc 21.20 czasu polskiego.

Wcześniej w ciągu dnia gruziński rząd mówił o prowadzonej w Kodori operacji wojskowej i oskarżał "rosyjskie lotnictwo bojowe" o napaść. Tymczasem separatystyczne władze Abchazji twierdziły, iż ostrzału artyleryjskiego i lotniczego nie prowadziły ani siły abchaskie, ani rosyjskie.

Rosja i wspierana przez nią separatystyczna Abchazja utrzymują, że Tbilisi z wąwozu Kodori pragnie rozpocząć ofensywę w celu odzyskania Abchazji, nad którą, tak jak i na Osetią Południową, straciło kontrolę przed 16 laty.

Będący terenem sobotnich walk wąwóz Kodori ma duże znaczenie strategiczne, stanowi najkrótszy szlak prowadzący do Suchumi - abchaskiej stolicy. Na wiosnę tego roku Rosja oskarżyła Gruzję o przerzucanie do południowej części wąwozu Kodori żołnierzy, broni, paliwa, prowiantu i środków technicznych.

d30gtuj

Podziel się opinią

Share

d30gtuj

d30gtuj
Więcej tematów