Trwa ładowanie...

Rosyjskie myśliwce przechwyciły nad Bałtykiem samolot rozpoznawczy USA

• Amerykański RC-135W operował nad wodami międzynarodowymi • Maszyna spędziła około dwóch godzin w rejonie wschodniego Bałtyku • W pobliże samolotu USA Rosjanie wysłali myśliwce Su-27 • Rosyjskie media: nasi piloci nie wykonywali niebezpiecznych manewrów
Share
Rosyjski myśliwiec Su-27
Rosyjski myśliwiec Su-27Źródło: commons.wikimedia.org
d441zfd

Amerykański samolot znajdował się na wysokości ponad 10 tys. metrów. Co najmniej dwie godziny operował w pobliżu obwodu kaliningradzkiego - informuje sputniknews.com.

Transpondery RC-135W przez cały czas były włączone. Dzięki temu maszyna była widoczna na radarach kontrolerów lotów oraz pilotów Su-27, które Rosjanie wysłali po wykryciu samolotu USA.

Amerykański samolot rozpoznania radioelektronicznego wystartował z bazy lotniczej w Wielkiej Brytanii. Przeleciał wzdłuż wybrzeża Polski, nad Zatoką Gdańską i w przestrzeni międzynarodowej wzdłuż południowo-zachodniej części basenu Morza Bałtyckiego. Lot trwal 10 godzin.

Eksperci z branżowego portalu wojskowego defence24.pl zauważają, że lot RC-135 może być związany z przygotowaniami do manewrów Anakonda 2016.

Rosyjskie media podkreślają z kolei, że piloci myśliwców nie wykonywali żadnych akrobacji. O takie niebezpieczne zachowanie Amerykanie oskarżyli Rosjan kilka tygodni temu. Wtedy Su-27 wykonał beczkę wokół RC-135, który również wykonywał lot nad Bałtykiem.

d441zfd

Podziel się opinią

Share
d441zfd
d441zfd
Więcej tematów