Trwa ładowanie...
d4djxqz
25-10-2014 08:46

Rosyjskie media komentują kłopoty rodzimego dziennikarza w Polsce

Rosyjski dziennikarz ma w Polsce kłopoty - informują niemal wszystkie rosyjskie media, przypominając, że polskie MSZ cofnęło akredytację dziennikarską korespondentowi Międzynarodowej Agencji Informacyjnej "Rossija Siegodnia" Leonidowi Swiridowowi.

d4djxqz

Rosyjskie media podkreślają, że polska dyplomacja nie ujawniła powodów swojej decyzji. Zauważają też, że kierownictwo "Rossiji Siegodnia" domaga się wyjaśnień w tej sprawie.

Gazeta "Wzgliad", choć nie wskazuje na bezpośrednie związki decyzji polskiego MSZ z aferą szpiegowską, to przypomina, że w naszym kraju zatrzymano dwie osoby podejrzane o szpiegostwo na rzecz Rosji. Dziennik dodaje, że przy okazji zapowiedziano wydalenie z Polski Rosjan, którzy mogli być zamieszani w "szpiegowski skandal".

Większość rosyjskich mediów, informując o pozbawieniu korespondenta MIA "Rossija Siegodnia" akredytacji, zauważa, że od początku kryzysu ukraińskiego wielokrotnie nie wpuszczono rosyjskich dziennikarzy na Ukrainę, utrudniając również pracę w innych krajach Unii Europejskiej.

Polska Agencja Prasowa dowiedziała się w piątek ze źródeł dyplomatycznych, że cofnięcie akredytacji nastąpiło na wniosek ABW. Pytany o sprawę rzecznik ABW Maciej Karczyński powiedział, że "ABW wysłała wniosek w tej sprawie". "Ma charakter niejawny i nie możemy na ten temat udzielać żadnych informacji" - dodał.

d4djxqz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4djxqz
Więcej tematów