Trwa ładowanie...
d44srf0

Rosyjski rajd ruszył w kierunku Polski

Z Moskwy wyrusza rajd samochodowy do Niemiec. Rosyjscy kierowcy przejadą między innymi przez Polskę. Jak zapowiadają, chcą odwiedzić Warszawę.

Share
d44srf0

Przedsięwzięciu patronuje kremlowski komitet organizacyjny uroczystych obchodów 70 rocznicy zwycięstwa nad hitlerowskimi Niemcami. Organizatorem rajdu jest Ochotnicze Towarzystwo Wspierania Armii, Lotnictwa i Floty, które stawia sobie za cel patriotyczne wychowanie obywateli.

Trasa rajdu liczy 3800 kilometrów i wiedzie z Moskwy do Targau przez: Smoleńsk, Mińsk, Brześć, Warszawę i Bolesławiec. Rosjanie wybrali na punkt docelowy niemieckie miasteczko Targau leżące nad Elbą, ponieważ w kwietniu 1945 r. właśnie w tym miejscu doszło do historycznego spotkania wojsk alianckich z Armią Czerwoną i jej sojusznikami.

Kilka dni później podobną trasą, ale kończącą się w Berlinie zamierzają wyruszyć rosyjscy motocykliści z klubu "Nocnych Wilków". Jak zapowiada lider grupy Aleksandr Załdostanow, motocykliści odwiedzą Katyń, Skwer Wołyński w Warszawie i złożą kwiaty obok pomników upamiętniających walkę czerwonoarmistów o wyzwolenie Polski spod hitlerowskiej okupacji. Obu rajdom towarzyszy duże zainteresowanie rosyjskich mediów.

Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
d44srf0

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d44srf0
d44srf0
Więcej tematów