Trwa ładowanie...
d11xh79

Rosyjski protestujący skazany na 4 lata więzienia za wydarzenia podczas marszu antykorupcyjnego

Na cztery lata więzienia zdecydował się w środę skazać protestującego moskiewski sąd. Mężczyzna kopał i uderzał dwóch policjantów. Kara związana jest z udziałem w wiecu przeciwko korupcji – podaje niezależny rosyjski dziennik Kommiersant.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rosyjska policja zatrzymuje mężczyznę podczas opozycyjnego wiecu. Moskwa, 26.03.2017r.
Rosyjska policja zatrzymuje mężczyznę podczas opozycyjnego wiecu. Moskwa, 26.03.2017r. (PAP, Fot: Maxim Shipenkov)
d11xh79

Andriej Kosych jest czwartym protestującym skazanym za przemoc wobec policji podczas protestów, które odbyły się 26 marca. Prokuratorzy zarzucali mu spowodowanie obrażeń głowy u jednego z policjantów i fizyczny ból u kolejnego. Oskarżony przyznał się do winy.

Jego matka w sądzie tłumaczyła, że działanie Kosycha było spowodowane tym, że zauważył jak jeden z policjantów uderzył kobietę. – On nie ma pojęcia jak to się stało. Jest bardzo wrażliwy, nie skrzywdziłby muchy – mówiła kobieta cytowana przez Kommiersant.

Protesty były organizowane przez Aleksieja Nawalnego, który jest jednym z najbardziej popularnych opozycyjnych polityków. Tysiące osób w całej Rosji wyszło na ulice domagając się rezygnacji premiera Dmitrija Miedwiediewa. Nawalny ma zamiar wystartować w przyszłorocznych wyborach prezydenckich, pomimo ciążącego na nim wyroku skazującego.

Źródło: TheMoscowTimes/WP.

d11xh79

Podziel się opinią

Share
d11xh79
d11xh79
Więcej tematów