Trwa ładowanie...

Rosyjski poborowy trafił do niewoli. Matka przeżyła szok

Rosyjska inwazja na Ukrainę trwa już 215 dni. Według strony ukraińskiej zginęło podczas niej już ponad 57 tys. Rosjan. Wielu jest w niewoli, choć tej liczby Ukraińcy nie podają. Jedno jest pewne: wiele rosyjskich matek nie ma pojęcia, że ich synowie walczą w Ukrainie. Świadczy o tym jedna z rozmów, ujawniona przez Ukraińców.

Rosyjski poborowy trafił do niewoli. Matka przeżyła szok Rosyjski poborowy trafił do niewoli. Matka przeżyła szok Źródło: Telegram
d3upwmj

21-letni Rosjanin, poborowy, trafił do niewoli w rejonie Izium w obwodzie charkowskim. Ukraińcy pozwolili mu skontaktować się z rodzicami przy pomocy popularnego w Rosji komunikatora. Chłopak, gdy zobaczył matkę, popłakał się. Nie był w stanie rozmawiać.

Obecny przy tej rozmowie ukraiński dziennikarz postanowił zadać kilka pytań jego bliskim. Zapytał między innymi o to, kiedy Rosjanie wreszcie zrozumieją, że nie powinni atakować Ukrainy.

"Wasz syn jest w niewoli"

- Nie wiem. Ale dlaczego pytacie się o Ukrainę? -  odparła zdziwiona kobieta.

d3upwmj

- Bo wasz syn jest w niewoli - odparł dziennikarz. - Przyjechał tutaj, by zabijać naszych ludzi - dodał.

- Jak to w niewoli? - stwierdziła matka 21-latka.

- W niewoli. Przecież syn powiedział pani, że jest w niewoli. Jestem ukraińskim dziennikarzem, myśli pani, że to jakieś żarty? - mówił ukraiński dziennikarz.

Kobieta nie mogła uwierzyć w to, co usłyszała. Była w szoku. Tłumaczyła, że jej syn jest poborowym i że powiedzieli jej, że poborowych nie wysyłają do Ukrainy.

d3upwmj

Rosja rozpoczęła wojnę w Ukrainie 24 lutego. Od tego czasu, jak wynika z ukraińskich danych, zginęło w niej 57 200 rosyjskich żołnierzy. Wielu trafiło do niewoli, choć tych danych Ukraińcy nie podają.

Przeczytaj także:

Źródło: Telegram

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3upwmj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

d3upwmj
Więcej tematów