Trwa ładowanie...

Rosyjska armia zaczęła używać 50-letnich czołgów T-62

W codziennej aktualizacji wywiadowczej, brytyjskie ministerstwo obrony informuje o coraz bardziej widocznych brakach nowoczesnego sprzętu rosyjskiej armii. Sytuacja musi być bardzo zła, ponieważ Rosja w ostatnich dniach zaczęła używać w walkach w Donbasie 50-letnich czołgów T-62. Wprowadzono je do strefy odpowiedzialności SGF.

Share
Rosyjska armia jest w tak złym stanie, że zaczęła używać 50-letnich czołgów T-62.Rosyjska armia jest w tak złym stanie, że zaczęła używać 50-letnich czołgów T-62.Źródło: PAP
dafk1hj

"Rosyjskie wojska lądowe kontynuują próby otoczenia Siewierodoniecka i Lisiczańska, po tym jak ostatnio zdobyły kilka wiosek na północny zachód od Popasnej. Rosja naciska na enklawę Siewierodoniecka, choć Ukraina utrzymuje kontrolę nad wieloma bronionymi sektorami, co uniemożliwia Rosji przejęcie pełnej kontroli nad Donbasem. Rosyjskie Południowe Zgrupowanie Sił Zbrojnych (SGF) prawdopodobnie nadal ma za zadanie okupować południowe terytorium Ukrainy" — napisano w codziennej aktualizacji wywiadowczej.

"W ostatnich dniach Rosja prawdopodobnie przeniosła 50-letnie czołgi T-62 z głębokich magazynów do strefy odpowiedzialności SGF. T-62 będą prawie na pewno szczególnie podatne na broń przeciwpancerną, a ich obecność na polu bitwy uwydatnia rosyjskie braki w nowoczesnym, gotowym do walki sprzęcie" — dodano.

dafk1hj

Pociski do zestrzeliwania dronów i nowoczesna artyleria spowalnia rosyjską inwazję

Jednocześnie zachodni eksperci są zgodni, że przekazany sprzęt wojskowy znacząco poprawił sytuację Ukrainy. Mathieu Boulegue, ekspert z Królewskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych w Londynie stwierdził, że najskuteczniejszą bronią w ukraińskiej armii są obecnie pociski do obrony przeciwlotniczej, systemy artyleryjskie krótkiego zasięgu i broń przeciwczołgową.

Rosja demonstruje pokaz siły. Wystrzelili rakiety dalekiego zasięgu  

— Odpieranie przez Ukrainę rosyjskiej napaści jest oczywiście związane z dostawami przez Zachód broni, bo sprzęt, który wysyłamy przez ostatnie dwa miesiące przynosi efekt, ale nie tylko z tym. To także kwestia tego, że ukraińskie wojska używają go skutecznie. Jedną rzeczą jest wysyłanie samego sprzętu, ale drugą, czyli demonstrowanie właściwym osobom we właściwym miejscu i właściwym czasie, jak go używać. I ta wojskowa logistyka do tej pory udaje się dobrze — wyjaśnia Boulegue w rozmowie z PAP.

dafk1hj

Źródło: PAP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dafk1hj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

dafk1hj
dafk1hj
Więcej tematów