Trwa ładowanie...
d1y8bxa

Rosyjscy pseudokibice z wyrokiem zostaną deportowani? Chce tego Moskwa

Moskwa chce, aby rosyjscy pseudokibice skazani na kary pozbawienia wolności odsiadywali wyroki w swoim kraju. Informację taka przekazała agencji Interfax rzeczniczka prasowa rosyjskiej ambasady w Warszawie. Według niej, chodzi na razie chodzi o pięciu obywateli Federacji Rosyjskiej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Interwencja policji po przepychankach pseudokibiców
Interwencja policji po przepychankach pseudokibiców (PAP, Fot: Tomasz Gzell)
d1y8bxa

Czterech rosyjskich chuliganów, którzy bili się na ulicach Warszawy 12 czerwca, ma do odsiedzenia za kratami trzy miesiące, a jeden - 30 dni. Zostali skazani za napaść na funkcjonariuszy policji i używanie środków pirotechnicznych.

Dyplomaci rosyjscy pracujący w Warszawie ustalają, gdzie obywatele Federacji będą odsiadywać wyroki i zamierzają wystąpić z wnioskiem o ich ekstradycję do Rosji.

- Dołożymy wszelkich starań aby mogli wrócić do kraju - przekonuje rzeczniczka rosyjskiej ambasady Waleria Pierieżynskaja.

Rosyjskie media poinformowały również, że polskim policjantom, w działaniach mających zapobiec kolejnym incydentom, pomagają rosyjscy specjaliści. Na stronach internetowych pseudokibiców pojawiły się bowiem zapowiedzi "porachunków z polskimi chuliganami".

d1y8bxa

Podziel się opinią

Share

d1y8bxa

d1y8bxa
Więcej tematów