Trwa ładowanie...
d1n8h9t

Rosyjscy dziennikarze przed siedzibą Radia ZET. Pytali o nieobecność prezydenta Dudy na obchodach Dnia Zwycięstwa w Moskwie

• Rosyjscy dziennikarze niespodziewanie pojawili się przed siedzibą Radia ZET
• Pytali polityków o nieobecność Andrzeja Dudy na Dniu Zwycięstwa w Moskwie
• Prezydencki minister tłumaczył, że prezydent miał już wcześniej zaplanowaną wizytę w Kanadzie
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rosyjscy żołnierze maszerują w czasie defilady w Moskwie
Rosyjscy żołnierze maszerują w czasie defilady w Moskwie (AFP, Fot: Kirill Kurdyavtsev)
d1n8h9t

Rosyjscy dziennikarze pytali polskich polityków, dlaczego prezydent Andrzej Duda nie pojedzie do Moskwy na obchody Dnia Zwycięstwa. Prezydencki minister Andrzej Dera tłumaczył nieobecność Dudy odbywającą się w tym samym czasie wizytą w Kanadzie - informuje Radio ZET.

Jak co niedzielę na antenie Radia ZET odbywała się audycja "Siódmy Dzień Tygodnia". Gośćmi prowadzącej Moniki Olejnik byli politycy partii obecnych w Sejmie oraz przedstawiciel Kancelarii Prezydenta w osobie sekretarza stanu Andrzeja Dery.

Tradycyjnie na polityków wychodzących z siedziby radia po programie czekali dziennikarze. Jednak tym razem oprócz przedstawicieli polskich mediów, obecna była również rosyjska ekipa z telewizji Rossija, która dociekała, dlaczego prezydent Duda nie pojedzie do Moskwy na obchody Dnia Zwycięstwa.

d1n8h9t

- Prezydent Andrzej Duda odwiedza Kanadę - tłumaczył minister Andrzej Dera, odpowiadając na pytania rosyjskiej telewizji. Jak podkreślał później, sprawa wizyty była zaplanowana i przygotowywana wiele miesięcy wcześniej.

Jak co roku, 9 maja Kreml organizuje z rozmachem obchody z okazji zakończenia II wojny światowej. Przez Plac Czerwony przemaszeruje gigantyczna defilada wojskowa z udziałem tysięcy żołnierzy i pojazdów.

Moskwa zwyczajowo zaprasza na święto przedstawicieli wszystkich państw, które brały udział największym konflikcie w dziejach. Minister obrony Antoni Macierewicz jednak już wcześniej zapowiadał, że delegacja z Polski nie pojedzie do Rosji.

d1n8h9t

Podziel się opinią

Share
d1n8h9t
d1n8h9t
Więcej tematów