Rośniemy z „Maltą”: Wolno Dzieciom i Młoda Malta

Jaki jest wynik równania: dzieci + przestrzeń miasta? Kuratorki programu Wolno Dzieciom, Maja Brzozowska, Elżbieta Niewiadomska, Joanna Pańczak, od lat udowadniają, że rozwiązań może być nieskończenie wiele, ponieważ nieskończenie wielka jest wyobraźnia najmłodszych. W tym roku skoczymy na bombę w sam środek festiwalowego programu. Namieszamy, naplączemy, narobimy smaka i niezłego hałasu bo na „Malcie” Wolno Dzieciom!

Rośniemy z „Maltą”:  Wolno Dzieciom i Młoda Malta
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

06.06.2017 14:05

Wraz z zaproszonymi artystami dzieci wejdą do świata dźwięków, ruchu, obrazów, jedzenia i słów oraz poznają narzędzia, które pozwolą na pokojowy podbój świata. Dzięki współpracy z Humans of Aleppo i kolektywem Cirrus Ferrus uczniowie podstawówek stworzą projekty na rzecz życia w zgodzie. Zwieńczeniem ich działań będzie „Manifest-akcja”, na której wyśpiewamy i wytupiemy pacyfistyczną pieśń.

W weekendy Teatr Blum za sprawą spektaklu „Ty i Ja” zabierze nas na spotkanie własnego „Ja” z innymi, a z Mają Brzozowską poznamy filmowe historie dzieci nie-byle-jakich i spożytkujemy je jako materiał artystycznych warsztatów o zmianie i odwadze. Na najmłodszych czeka też przygoda z pierwszymi próbami negocjacji przy okazji warsztatów przygotowanych przez Czytogruszkę.

Na placu Wolności powstanie przestrzeń warsztatowa wymarzona do przeżywania dziecięcej frajdy, a w niej: stos baśni, kocioł ubrań do przebierania, gry wielkoformatowe, tipi, baldachimy oraz wiele innych elementów. Strefa Wolno Dzieciom będzie otwarta codziennie, czuwać nad nią będą animatorzy wyposażeni w moc patentów na dobrą zabawę.

Artyści w wieku szkolnym

Już za cztery dni rusza Młoda Malta. Od 5 do 9 czerwca w Poznaniu zobaczymy rodzące się talenty aktorskie i reżyserskie z Polski, Ukrainy, Hiszpanii, Szkocji, Portugalii i Niemiec. Hasłem tegorocznego przeglądu w Liceum oraz Gimnazjum Akademickim Da Vinci jest „Wołanie o pokój / Calling for Peace”. To nawiązanie do tegorocznego Idiomu Festiwalu „Malta” i odpowiedź na rosnącą przemoc, skierowaną wobec ludzi, reprezentujących inne poglądy, wyznania i konteksty kulturowe. Dwunastoma spektaklami i warsztatami młodzi ludzie będą przełamywać uprzedzenia, rozwijać międzynarodowe przyjaźnie i doświadczać w praktyce tego, co inne. Wspólnie przygotują widowisko finałowe. Wstęp na wszystkie wydarzenia Młodej Malty jest wolny.

Źródło artykułu:Informacja prasowa
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)