Trwa ładowanie...
d1b4mu6

Rośnie sprzedaż obligacji skarbowych przez Internet

Centralny Dom Maklerski Pekao SA zawarł od początku roku do 16 kwietnia za pośrednictwem Internetu 413 transakcji sprzedaży 42,5 tys. sztuk detalicznych obligacji skarbowych na łączną kwotę ponad 4,262 mln zł. Pekao.

d1b4mu6
d1b4mu6

W tym roku zdecydowanie wzrosło zainteresowanie kupowaniem obligacji skarbowych poprzez Internet - powiedziała w czwartek w Krakowie Elżbieta Zabiełło-Adamczyk, dyrektor biura marketingu i reklamy papierów wartościowych Centralnego Domu Maklerskiego Pekao SA.

CDM Pekao SA jest jedynym w Polsce sprzedawcą obligacji skarbowych za pośrednictwem Internetu.

W okresie od lipca do końca grudnia 2000 roku za pośrednictwem Internetu dokonano 570 transakcji na łączną kwotę ponad 5,6 mln zł.

Sprzedaż detalicznych obligacji skarbowych poprzez Internet jest rzadkością w skali światowej. Obecnie prowadzą ją trzy państwa: Stany Zjednoczone, Hiszpania i Polska - podkreśliła Zabiełło-Adamczyk.

d1b4mu6

W Polsce obligacje przez Internet można nabywać od ponad dziewięciu miesięcy. Od lipca 2000 r. tą drogą dostępne są obligacje dwu- i czteroletnie, zaś od sierpnia - także trzyletnie.

W tym czasie odnotowano ponad 32 tys. wejść na specjalną stronę internetową CDM Pekao SA.

Zakupu może dokonać każda osoba fizyczna posiadająca numery NIP i PESEL. Opłaty za obligacje kupione poprzez sieć można dokonywać wyłącznie przelewem. Ze względów bezpieczeństwa nie można za nie płacić kartą kredytową. W wirtualnym POK-u za przeprowadzenie transakcji nie pobiera się żadnej prowizji. (jd)

d1b4mu6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1b4mu6
Więcej tematów