Trwa ładowanie...

Rośnie liczba Rosjan chorych na żółtaczkę. Powodem mają być wyjazdy do Polski

Rośnie liczby chorych Rosjan na wirusowe zapalenie wątroby typu A. Szefowa Rospotriebnadzoru, czyli odpowiednika Sanepidu poinformowała, że najwięcej przypadków odnotowano w Kaliningradzie i jednocześnie dodała, że przyczyną są m.in. wyjazdy do Polski.
Share
Obecnie w Kaliningradzie jest największy wskaźnik zachorowań w porównaniu z pozostałymi regionami Rosji
Obecnie w Kaliningradzie jest największy wskaźnik zachorowań w porównaniu z pozostałymi regionami RosjiŹródło: 123RF.COM
dltfura

Jelena Babuta, przedstawicielka Rospotriebnadzoru, poinformowała, że w obwodzie kaliningradzkim, w którym mieszka niecały milion osób, w ubiegłym roku odnotowano 77 przypadków żółtaczki. Jest to największy wskaźnik zachorowań w porównaniu z pozostałymi regionami Rosji.

Jak podaje portal wyborcza.pl Babuta stwierdziła, że jedną z przyczyn mogą być częste wyjazdy zagraniczne Rosjan do Polski i innych krajów sąsiedzkich. "Zakażenie ma niewątpliwie miejsce w tych krajach" - powiedziała na antenie radia Komsomolska Prawda.

W informacji może być ziarno prawdy, ponieważ w Polsce do końca września 2017 roku odnotowano ponad 1600 przypadków zachorowań. Jednak sami Rosjanie podchodzą sceptycznie do informacji. Twierdzą, że to próba zniechęcenia ich do odwiedzania krajów sąsiedzkich.

dltfura

Podziel się opinią

Share
dltfura
dltfura
Więcej tematów