Trwa ładowanie...

Rośnie liczba Rosjan chorych na żółtaczkę. Powodem mają być wyjazdy do Polski

Rośnie liczby chorych Rosjan na wirusowe zapalenie wątroby typu A. Szefowa Rospotriebnadzoru, czyli odpowiednika Sanepidu poinformowała, że najwięcej przypadków odnotowano w Kaliningradzie i jednocześnie dodała, że przyczyną są m.in. wyjazdy do Polski.

Rośnie liczba Rosjan chorych na żółtaczkę. Powodem mają być wyjazdy do PolskiŹródło: 123RF.COM
detq5t3
detq5t3

Jelena Babuta, przedstawicielka Rospotriebnadzoru, poinformowała, że w obwodzie kaliningradzkim, w którym mieszka niecały milion osób, w ubiegłym roku odnotowano 77 przypadków żółtaczki. Jest to największy wskaźnik zachorowań w porównaniu z pozostałymi regionami Rosji.

Jak podaje portal wyborcza.pl Babuta stwierdziła, że jedną z przyczyn mogą być częste wyjazdy zagraniczne Rosjan do Polski i innych krajów sąsiedzkich. "Zakażenie ma niewątpliwie miejsce w tych krajach" - powiedziała na antenie radia Komsomolska Prawda.

W informacji może być ziarno prawdy, ponieważ w Polsce do końca września 2017 roku odnotowano ponad 1600 przypadków zachorowań. Jednak sami Rosjanie podchodzą sceptycznie do informacji. Twierdzą, że to próba zniechęcenia ich do odwiedzania krajów sąsiedzkich.

detq5t3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
detq5t3
Więcej tematów