Trwa ładowanie...
d2swv6c

Rosjanie zapraszają członków PKW. Mają obserwować wybory prezydenckie

Centralna Komisja Wyborcza Federacji Rosyjskiej wysłała dwa zaproszenia: dla przewodniczącego PKW Wojciecha Hermelińskiego i dla jego zastępcy Wiesława Kozielewicza. Jak podaje RMF FM, PKW nie zdecydowało jeszcze, czy wyśle swoich przedstawicieli do Rosji.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Przedstawiciele PKW mieliby obserwować wybory prezydenckie w Rosji
Przedstawiciele PKW mieliby obserwować wybory prezydenckie w Rosji (Wikimedia Commons CC BY)
d2swv6c

Ostateczna decyzja Komisji ma zależeć od opinii ministerstwa spraw zagranicznychspraw zagranicznych. Pismo od PKW w tej sprawie miało wpłynąć do MSZ kilka dni temu. Nie wiadomo jednak czy resort otrzymał takie dokumenty, ani jakie jest stanowisko polskiej dyplomacji w tej sprawie.

- Wspieramy oficjalne misje obserwacyjne organizowane przez uznane organizacje, takie jak OBWE, stanowczo odcinamy się od tak zwanych misji obserwacyjnych organizowanych przez organizacje przychylne Kremlowi - powiedzieli przedstawiciele MSZ dziennikarzom RMF FM.

PKW ma już na swoim koncie wyjazd do Moskwy, który wzbudził spore kontrowersje. W 2013 roku kierownictwo Komisji zostało skrytykowane za udział w dwudniowym szkoleniu. PKW tłumaczyło wówczas, że konferencja miała "charakter naukowy i dotyczyła prawa wyborczego".

d2swv6c

Źródło: rmf24.pl

Zobacz także: Żakowski: „Za chwilę będziemy pełzali przed Europą"

d2swv6c

Podziel się opinią

Share

d2swv6c

d2swv6c
Więcej tematów