ycipk-vl55ww

Rosjanie wysadzili desant na plażach Bałtyku. Manewry tuż przy polskiej granicy

Tuż przed wielkimi manewrami Zapad 2017 na Białorusi, rosyjska armia przeprowadziła też mniejsze, ale znaczące dla sąsiadów z regionu Morza Bałtyckiego, ćwiczenia w obwodzie kaliningradzkim. Rosjanie nie sprawdzali skuteczności swojej obrony, ale atak na zabezpieczone plaże.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W manewrach na nadbałtyckim poligonie Chmielewka wzięło udział ok. 700 żołnierzy.
W manewrach na nadbałtyckim poligonie Chmielewka wzięło udział ok. 700 żołnierzy. (mil.ru/CC BY)
ycipk-vl55ww

Na poligonie Chmielewka ćwiczyły pododdziały inżynieryjne Floty Bałtyckiej. Żołnierze początkowo trenowali stawianie min i zapór przeciwdesantowych na brzegu oraz w wodzie, a następnie Rosjanie szkolili się w pokonywaniu i niszczeniu tych przeszkód - wyjaśnia defence24.pl.

W czasie ćwiczeń jednostki inżynieryjne wykorzystywały różne systemy szybkiego rozminowania, przydatne podczas zdobywania umocnionych plaż.

Zobacz też: Rosja chwali się sprzętem wojskowym

ycipk-vl55ww

Rosyjski resort obrony poinformował, że Flota Bałtycka po raz pierwszy zastosowała system UR-83P, zamontowany na lądujących na brzegu pływających transporterach gąsienicowych PTS-2.

W manewrach wzięło w sumie udział około 700 żołnierzy. Jak zauważa defence24.pl, to stosunkowo niewielka grupa saperów, która mimo to zbudowała w ciągu czterech dni ponad trzy kilometry zasieków oraz zagród, 500 wykopów na sprzęt i niemal 25 km okopów.

ycipk-vl55ww

Rosjanie wykorzystali też ponad dwie tony różnego rodzaju materiałów pozoracyjnych, żeby warunki ćwiczebnego desantu były jak najbardziej zbliżone do realnych działań bojowych.

Polub WP Wiadomości
ycipk-vl55ww
ycipk-vl55ww