Trwa ładowanie...

Rosjanie rozmieszczają nowe dywizje. Również przy granicy z Białorusią

• Rosjanie budują nowe bazy wojskowe - informuje portal belsat.eu
• Według szefa rosyjskiego resortu obrony, ma to przeciwdziałać koncentracji sił NATO w pobliżu rosyjskich granic
• Belsat.eu zwraca jednak uwagę, że bazy powstają w pobliżu ukraińskiej i białoruskiej granicy
• Ostatnia z nich jest zaledwie 200 km od Witebska i Mohylewa

Share
Rosjanie rozmieszczają nowe dywizje. Również przy granicy z BiałorusiąŹródło: mil.ru
d3a8n7k

4 maja 2016 minister obrony Federacji Rosyjskiej Siergiej Szojgu oznajmił, że "trzy nowe dywizje powstaną w celu przeciwdziałania koncentracji sił NATO w pobliżu rosyjskich granic". Portal belsat.eu pisze jednak, że dywizje te zostaną rozlokowane w pobliżu ukraińskiej i białoruskiej granicy, a ani Ukraina, ani Białoruś nie są członkami Sojuszu Północnoatlantyckiego.

Według belsat.eu trwa obecnie budowa baz wojskowych w mieście Nowoczerkask i miejscowości Kadomowskoje w obwodzie rostowskim, gdzie będzie się mieścić 159. dywizja piechoty zmotoryzowanej. W obwodzie woroneskim formuje się 10. dywizja pancerna, a w obwodzie biełgorodzkim faktycznie utworzono bazę wojskową 23. brygady piechoty zmotoryzowanej. Natomiast w mieście Klincy w obwodzie briańskim powstaje baza wojskowa, do której przerzucane są oddziały 28. brygady piechoty zmotoryzowanej.

W Jelni w obwodzie smoleńskim reaktywowana jest 144. dywizja piechoty zmotoryzowanej, w której do połowy 2017 r. ma służyć ponad 6 tys. wojskowych, z których grubo ponad połowę stanowić będą oficerowie i żołnierze służby kontraktowej. "Jednostka ta znajdować się będzie zaledwie 200 km od Witebska i Mohylewa" - alarmuje belsat.eu

d3a8n7k

W dywizji znajdą się prawdopodobnie trzy pułki piechoty zmotoryzowanej, jeden pancerny, po jednym pułku artylerii samobieżnej i przeciwlotniczej oraz jednostki łączności i logistyczne. 13 lipca - jak informuje belsat.eu - odnotowano przybycie pierwszego składu towarowego ze sprzętem wojskowym i jednostkami z 28. wydzielonej brygady piechoty zmotoryzowanej z Jekaterynburga, której wojskowi zajmą się instalacją nowej bazy wojskowej.

"Można śmiało wyrazić przypuszczenie, że powstające nowe bazy wojskowe będą w pełni wykorzystywane również przez jednostki specjalne GRU Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Federacji Rosyjskiej, które pod przykryciem dyslokowanych w nich jednostek piechoty zmotoryzowanej będą prowadzić operacje mające na celu zdestabilizowanie sytuacji w Republice Białoruś w razie uruchomienia każdego ze scenariuszy aneksji kraju" - przewiduje redakcja belsat.eu. "Brak kontroli granicznej oraz poważnych sił zbrojnych wzdłuż granicy z Rosją, w istotny sposob sprzyja podobnemu rozwojowi wydarzeń".

d3a8n7k
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3a8n7k
d3a8n7k
Więcej tematów