Trwa ładowanie...

Rosjanie rozdają przeterminowane leki i żywność. Nawet o pięć lat

W obwodzie chersońskim Rosjanie rozdają przeterminowane leki i żywność przeterminowaną o 5 lat - poinformował w poniedziałek Ukrinform. Agencja powołała się na wpis zamieszczony przez Ludmyłę Denisową, ukraińską rzecznik praw człowieka.

Share
Ukraina, ChersońUkraina, ChersońŹródło: PAP, fot: Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy
d3pfqmq

"W obwodzie chersońskim narasta kryzys humanitarny" – napisała Denisowa na Telegramie. "Mieszkańcy obwodu nie mają możliwości wyjechać na terytoria znajdujące się pod kontrolą Ukrainy, znacznie ograniczone są również możliwości przemieszczania się po terytorium obwodu. Okupanci nie wpuszczają wolontariuszy z pomocą humanitarną oraz okradają dostawy z pomocą" – czytamy w komunikacie.

Denisowa przytoczyła również słowa mera Chersonia, Ihora Kołychajewa, który poinformował, że za dwa tygodnie w mieście skończą się lekarstwa, nie ma już płynów do kroplówek, brakuje leków dla chorób układu sercowo-naczyniowego oraz tlenu. Dotyczy to całego obszaru obwodu chersońskiego.

Rzecznik napisała również, że w pierwszych dniach okupacji okradli znaczną ilość sklepów spożywczych oraz aptek, a zagrabione towary wywieźli na Krym oraz do Rosji.

Zobaczył zdjęcia obrońców Azowstalu. Gen. Mieczysław Bieniek poruszony

Obwód chersoński. Udany atak sił ukraińskich na rosyjskie pozycje

W obwodach chersońskim i mikołajowskim, na południu Ukrainy, wojska rosyjskie umacniają się na zajętych rubieżach, nie prowadząc działań ofensywnych.

d3pfqmq

Dowództwo operacyjne Południe przekazało także więcej szczegółów na temat kolejnego udanego ataku sił ukraińskich na rosyjskie pozycje w okupowanej Czornobajiwce pod Chersoniem.

"W jego wyniku zniszczono skład amunicji, zginęło 75 żołnierzy; zniszczono także blisko 20 jednostek sprzętu, w tym cztery haubice holowane i dwie samobieżne Msta-S, cztery zestawy moździerzowe, dwa wozy opancerzone i cztery samochody, dwie stacje remontowe i jeden bezzałogowiec" – podano.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3pfqmq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

d3pfqmq
d3pfqmq
Więcej tematów