Trwa ładowanie...

"Rosjanie, jedzcie larwy". Wicepremier Rosji apeluje do rodaków

Rosyjski wicepremier Denis Manturow, minister przemysłu i handlu, degustował na wystawie rolniczej Innofood w Soczi potrawy polecane przez naukowców jako białkowe substytuty odżywcze. Dania przyrządzone z larw muchy z gatunku czarny żołnierz przypadły mu do gustu. Oświadczył, że gdy kraj zmaga się ze światowymi sankcjami, wszyscy obywatele powinni rozsmakować się w tym nowym pożywieniu.

Share
Denis Manturow, wicepremier Rosji i szef resortu przemysłu i handlu, poleca swoim rodakom smak larw much Denis Manturow, wicepremier Rosji i szef resortu przemysłu i handlu, poleca swoim rodakom smak larw much Źródło: Getty Images, fot: Andrey Rudakov
d3rgoae

Rosyjski urzędnik sugeruje, aby jego rodacy przyzwyczaili się do jedzenia larw much jako substytutu mięsa. Oświadczył też, że oczekuje, że w kraju prowadzone będą dalsze eksperymenty i poszukiwania alternatywnych dań mięsnych.

Jak zarejestrowała fińska gazeta "Iltalehti", Manturow szczególnie chwalił produkty rosyjskiej firmy Efko. Przekonywał, że trudno je odróżnić od prawdziwego mięsa. - Szczerze mówiąc, nie zauważyłem żadnej różnicy - powiedział wicepremier rosyjskim mediom.

W wachlarzu substytutów mięsa, zaprezentowanych na wystawie rolniczej w Soczi, najbardziej zasmakowały wicepremierowi Manturowowi produkty wytwarzane z larw muchy, zwanej czarnym żołnierzem. - Musimy pokonać barierę mentalną, a wtedy ten smak może się spodobać - powiedział rosyjski urzędnik.

d3rgoae

"Rosjanie, jedzcie larwy". Wicepremier Rosji poleca muchy jako zamiennik mięsa

Jak wyjaśnia fińska gazeta, Rosja nie cierpi obecnie na brak żywności, ale według raportu opublikowanego przez Radę Unii Europejskiej w sierpniu, rosyjskie PKB zmniejszy się w tym roku o ponad jedną dziesiątą. W tym samym czasie inflacja wzrosła do 22 proc. Moskwa obwinia Zachód za światowy kryzys żywnościowy, ale Stany Zjednoczone zwracają uwagę, że zachodnie sankcje nie dotyczą produktów spożywczych ani rolnych.

Hermetia illucens, zwana czarną muchą lub czarnym żołnierzem, występuje powszechnie w wielu miejscach globu. Do niedawna jego larwy używane były jako karma dla drobiu oraz pożywienie dla mieszkańców akwariów i terrariów. Są one bogatym źródłem białka.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3rgoae
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

d3rgoae
Więcej tematów