ycipk-3aseta
IAR

Rosjanie ciągle blokują obiekty wojskowe na Krymie

Sytuacja na Krymie w dalszym ciągu napięta. Żołnierze w rosyjskich mundurach nadal blokują większość ukraińskich obiektów wojskowych na półwyspie. Coraz większą aktywność przejawiają też członkowie prorosyjskich drużyn samoobrony Krymu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rosjanie ciągle blokują obiekty wojskowe na Krymie
(PAP/EPA)
ycipk-3aseta

Jak donosi z Symferopola specjalny wysłannik Polskiego Radia Krzysztof Renik, to właśnie ludzie z drużyn samoobrony nie dopuścili ostatniej nocy do spotkania ambasadorów Litwy i Łotwy z dowództwem zablokowanego od kilku dni sztabu ukraińskiej marynarki wojennej w Sewastopolu. W wyniku ich interwencji ambasadorowie musieli opuścić okolice ukraińskiego obiektu wojskowego.

W ostatnich godzinach część zadań, które do tej pory wykonywali żołnierze rosyjskich mundurach, przejęli członkowie krymskiej samoobrony. Część obserwatorów uważa, że Rosja chce w ten sposób pokazać, iż to nie jej wojska działają obecnie na Krymie. Jednocześnie jednak za plecami ludzi samoobrony zawsze stoją - teraz już bardziej w cieniu - żołnierze rosyjscy. Dla części społeczeństwa Krymu obecność rosyjskich wojskowych jest szokująca. Według źródeł ukraińskich, na Krymie przebywa obecnie ponad 16 tysięcy rosyjskich wojskowych, w tym żołnierze z jednostek stacjonujących w Czeczenii, Krasnodarze i Uljanowsku.

Polub WP Wiadomości
ycipk-3aseta
ycipk-3aseta