Trwa ładowanie...
d2hxwwy

Rosja zwraca się do ONZ w sprawie katastrofy malezyjskiego boeinga

Dziesięć priorytetów dla śledztwa w sprawie katastrofy malezyjskiego boeinga na Ukrainie przedstawił Organizacji Narodów Zjednoczonych stały przedstawiciel Rosji Witalij Czurkin - donoszą rosyjskie media.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rosja zwraca się do ONZ w sprawie katastrofy malezyjskiego boeinga
(PAP/EPA, Fot: Alyona Zykina)
d2hxwwy

Rosja przedstawiła ONZ listę rekomendacji dotyczących śledztwa w sprawie katastrofy malezyjskiego samolotu. W dokumencie wymienionych zostało dziesięć priorytetowych dla śledztwa w sprawie katastrofy zadań, między innymi "analiza informacji o lotach samolotów wojskowych w rejonie konfliktu zbrojnego i w miejscu katastrofy samolotu", a także "analiza i weryfikacja informacji ze strony ukraińskiej na temat zaplanowanych i przeprowadzonych wystrzeleń rakiet".

Do katastrofy doszło 17 lipca 2014 niedaleko wsi Hrabowe w obwodzie donieckim na Ukrainie, ok. 40 kilometrów od granicy rosyjskiej. Samolot spadł w rejonie opanowanym przez separatystów. Ich przedstawiciele najpierw przyznali się do zestrzelenia samolotu z rosyjskiej wyrzutni "Buk", lecz później wycofali się, oskarżając wojsko ukraińskie.

Z opublikowanych przez Służbę Bezpieczeństwa Ukrainy rozmów wynika, że zestrzelenie samolotu nastąpiło w wyniku akcji jednego z oddziałów separatystów. Również z danych wywiadu USA wynika, iż boeing strącony został rakietą ziemia-powietrze z terenu, który opanowany był przez separatystów.

Holenderska prokuratura prowadząca śledztwo w sprawie tragedii z 17 lipca uznała, że najbardziej prawdopodobną przyczyną katastrofy było zestrzelenie.

d2hxwwy

Podziel się opinią

Share
d2hxwwy
d2hxwwy
Więcej tematów