Trwa ładowanie...
ycipk-38tq8p

Rosja zestrzeliła myśliwiec. Swój

MiG-31, który rozbił się w kwietniu 2017 roku w Rosji, został zestrzelony. Przecieki z raportu ws. katastrofy wskazują, że myśliwiec został ostrzelany przez inny samolot. Rosyjski MiG-31.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rosjanie zestrzelili swój myśliwiec - donosi niezależny portal Baza
Rosjanie zestrzelili swój myśliwiec - donosi niezależny portal Baza (Wikimedia Commons CC BY, Fot: Dmitriy Pichugin)
ycipk-38tq8p

Wszystko przez awarię systemu kontroli uzbrojenia. Piloci ćwiczyli nad poligonem w Buriacji (przy granicy z Mongolią) przechwytywanie obcych myśliwców.

W pewnym momencie jeden z MiG-ów-31 dostał informację o celu, w który wystrzelił pocisk powietrze-powietrze. Jak się okazało, był to drugi MiG-31, z którym ćwiczył. Piloci zdołali się katapultować.

MiG-i-31 w kiepskim stanie

ycipk-38tq8p

Do raportu z incydentu dotarli dziennikarze z rosyjskiego portalu Baza. Ich ustalenia podchwyciły już media na całym świecie. Na "przyjacielski ogień" wskazywało choćby to, że po katastrofie loty MiG-ów-31 nie zostały zawieszone. Nie było też komunikatów o wrogu czy błędzie załogi.

Zobacz także: Rosja prezentuje nową broń

Z raportu wynika, że MiG-i-31 (które miały być chlubą rosyjskiego lotnictwa) i obsługujące ją radary są w niepokojącym stanie. Maszyny przekazują myśliwcom za dużo informacji, z którymi nie radzą sobie komputery pokładowe. Podczas incydentów testowano resetowanie radaru, co mogło spowodować błąd systemu identyfikacyjnego swój-obcy (IFF).

ycipk-38tq8p

Czytaj też: Najszybsze samoloty świata. Concorde to przy nich żółw

Masz news, ciekawe zdjęcie lub film? Prześlij nam na dziejesie.wp.pl!

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-38tq8p

ycipk-38tq8p
ycipk-38tq8p