Trwa ładowanie...
d1ljdot

Rosja wyklucza wysłanie doradców dla Sojuszu Północnego

Rosyjski minister obrony Siergiej Iwanow wykluczył w środę wysłanie przez Moskwę doradców i instruktorów do pomocy afgańskiemu Sojuszowi Północnemu, który walczy z talibami.

Share
d1ljdot

Minister podkreślił, że naloty w Afganistanie powinny być przeprowadzone z chirurgiczną precyzją. Powinny karać tylko ściśle ustalone osoby, a nie naród afgański - oświadczył w wystąpieniu w Radzie Federacji, wyższej izbie rosyjskiego parlamentu.

Rosja wyraziła poparcie dla operacji w Afganistanie, ale jasno powiedziała, że nie weźmie w niej udziału - wyjaśnił Iwanow. Rosja zaoferowała również swą przestrzeń powietrzną dla transportów humanitarnych. Nie ma i nie może być kwestii samolotów wojskowych - podkreślił minister.

Iwanow dodał, że wysocy rangą generałowie z rosyjskiego ministerstwa obrony zostali wysłani do Taszkientu i Duszanbe, aby koordynować działania partnerów Rosji w operacji antyterrorystycznej.

Jeśli chodzi o udział rosyjskich żołnierzy w akcjach zbrojnych w Afganistanie, jest on niedopuszczalny - dodał minister. (ajg)

d1ljdot

Podziel się opinią

Share
d1ljdot
d1ljdot
Więcej tematów