Trwa ładowanie...
d2teebo

Rosja wydala czterech polskich dyplomatów

Polscy dyplomaci muszą opuścić terytorium Rosji do 7 kwietnia 2018 r. To rosyjska odpowiedź na decyzję Polski o wydaleniu przedstawicieli tego kraju.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rosja wydala czterech polskich dyplomatów
(WP.PL)
d2teebo

Decyzję ogłoszono po spotkaniu polskiego ambasadora Włodzimierza Marciniaka w rosyjskim MSZ. Strona rosyjska uznała, że czterej polscy dyplomaci są osobami niepożądanymi na terytorium Rosji.

"Zgodnie z uzyskaną informacją działania strony rosyjskiej stanowią odpowiedź na decyzję polskiego MSZ z 26 marca 2018 r. o wydaleniu z Polski – na znak solidarności z Wielką Brytanią – czterech rosyjskich dyplomatów. Podobne decyzje zostały przekazane dziś ambasadorom m.in. Niemiec i Francji" – przekazało polskie MSZ.

W poniedziałek Polska uznała czterech rosyjskich dyplomatów za persona non grata. Czterech Rosjan musi opuścić Polskę do 3 kwietnia, godz. 24. Minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz podczas ogłaszania decyzji zastrzegł, że zapewne ten ruch spotka się z taką samą odpowiedzią ze strony Rosji.

d2teebo

Zobacz także: Michał Dworczyk o cenie Patriotów: to nie jest sklep"

Na początku marca w Salisbury doszło do próby zabójstwa byłego pułkownika rosyjskiego wywiadu wojskowego i jego córki. O atak została oskarżona Rosja, która konsekwentnie temu zaprzecza. Po tym, jak Moskwa odmówiła złożenia wyjaśnień, Wielka Brytania zdecydowała o wydaleniu 23 rosyjskich dyplomatów. Polska razem z innymi państwami zdecydowała w ramach solidarności na podobną decyzję. Moskwa od razu zapowiedziała identyczne kroki.

_**Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl**_

d2teebo

Podziel się opinią

Share

d2teebo

d2teebo
Więcej tematów