Trwa ładowanie...

Rosja wstrząśnięta zabójstwem Borysa Niemcowa

To tragedia dla rodziny i całej Rosji - tak o zabójstwie Borysa Niemcowa mówią jego przyjaciele i znajomi. Rosyjski opozycyjny polityk zginął w piątek przed północą od strzałów w plecy, gdy szedł po moście w centrum Moskwy.

Share
Rosja wstrząśnięta zabójstwem Borysa Niemcowa
Źródło: PAP/EPA, Fot: Maxim Shipenkov
d21sbn5

Ełła Panfiłowa, rosyjska rzecznik praw człowieka, która znała polityka od początku lat 90., powiedziała, że "to były strzały w plecy Niemcowa i w plecy Rosji". Podkreśliła, że śmierć Niemcowa wpisuje się w ten sam szereg, co głośne zabójstwa znanych dziennikarzy: Anny Politkowskiej, Dimy Chołodowa i Włada Listiewa.

Opozycyjna dziennikarka, Ksenia Sobczak, napisała na swoim blogu, że Niemcow "bardzo lubił życie, był prawdziwym demokratą i niezwykle porządnym człowiekiem".

d21sbn5

Aleksiej Kudrin, były rosyjski minister finansów Rosji powiedział, że zabójstwo Niemcowa jest straszną tragedią dla Rosji i trzeba ją za wszelką cenę wyjaśnić. Natomiast były premier Michaił Kasjanow oświadczył, że zabójcy zapłaconą wysoką cenę za swój czyn.

Rosja jest wstrząśnięta zabójstwem opozycyjnego polityka. Mieszkańcy Moskwy przynoszą kwiaty na miejsce zabójstwa. Rosyjska opozycja w niedzielę zamierza przeprowadzi w Moskwie zamiast planowanej prodemokratycznej demonstracji marsz żałobny, który upamiętni Niemcowa.

d21sbn5

Podziel się opinią

Share
d21sbn5
d21sbn5
Więcej tematów