Trwa ładowanie...
d4cyh8p

Rosja: Rozpoczęto manewry wojskowe na południu kraju. W ćwiczeniach bierze udział 7 tys. żołnierzy

Rosja rozpoczęła manewry wojskowe na południu kraju. Odbywają się one przy ukraińskiej granicy oraz na Krymie. Do ćwiczeń zaangażowano ponad 7 tysięcy żołnierzy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rosja: Rozpoczęto manewry wojskowe na południu kraju. W ćwiczeniach bierze udział 7 tys. żołnierzy
Rosja: Rozpoczęto manewry wojskowe na południu kraju. W ćwiczeniach bierze udział 7 tys. żołnierzy (East News)
d4cyh8p

W manewrach wojskowych uczestniczy 15 poligonów rosyjskiego Południowego Okręgu Wojskowego. Część z nich stacjonuje przy ukraińskiej granicy. W ich skład wchodzą także rosyjskie bazy w Armenii, a także te znajdujące się na terytorium Gruzji, czyli w Abchazji i Osetii Południowej.

W ćwiczeniach wykorzystano 50 samolotów i śmigłowców, myśliwce, bombowce i samoloty szturmowe, a także bezzałogowe pojazdy lotnicze. Zaangażowano również piechotę morską Floty Czarnomorskiej i Flotylli Kaspijskiej.

Kolejna grupa uczestników manewrów wojskowych to żołnierze jednostek zmotoryzowanych, pancernych oraz artyleria. Odbywają oni wspólne ćwiczenia taktyczne wraz z oddziałami inżynieryjnymi, zwiadowczymi i obrony przeciwlotniczej.

d4cyh8p

Ilość żołnierzy uczestniczących w manewrach wynosi ponad 7 tysięcy. Adekwatnie wykorzystanych będzie ok. 2 tys. specjalistycznego sprzętu wojskowego.

W trakcie wykonywanych czynności testowane będą niekonwencjonalne metody działań taktycznych. Uwzględnione zostaną wszystkie dotychczasowe doświadczenia militarne w konfliktach zbrojnych. W tym ostatnia wojna w Syrii.

d4cyh8p

Podziel się opinią

Share

d4cyh8p

d4cyh8p
Więcej tematów