Trwa ładowanie...

Rosja: Rozpoczęto manewry wojskowe na południu kraju. W ćwiczeniach bierze udział 7 tys. żołnierzy

Rosja rozpoczęła manewry wojskowe na południu kraju. Odbywają się one przy ukraińskiej granicy oraz na Krymie. Do ćwiczeń zaangażowano ponad 7 tysięcy żołnierzy.

Rosja: Rozpoczęto manewry wojskowe na południu kraju. W ćwiczeniach bierze udział 7 tys. żołnierzyŹródło: East News
d152nw4
d152nw4

W manewrach wojskowych uczestniczy 15 poligonów rosyjskiego Południowego Okręgu Wojskowego. Część z nich stacjonuje przy ukraińskiej granicy. W ich skład wchodzą także rosyjskie bazy w Armenii, a także te znajdujące się na terytorium Gruzji, czyli w Abchazji i Osetii Południowej.

W ćwiczeniach wykorzystano 50 samolotów i śmigłowców, myśliwce, bombowce i samoloty szturmowe, a także bezzałogowe pojazdy lotnicze. Zaangażowano również piechotę morską Floty Czarnomorskiej i Flotylli Kaspijskiej.

Kolejna grupa uczestników manewrów wojskowych to żołnierze jednostek zmotoryzowanych, pancernych oraz artyleria. Odbywają oni wspólne ćwiczenia taktyczne wraz z oddziałami inżynieryjnymi, zwiadowczymi i obrony przeciwlotniczej.

Ilość żołnierzy uczestniczących w manewrach wynosi ponad 7 tysięcy. Adekwatnie wykorzystanych będzie ok. 2 tys. specjalistycznego sprzętu wojskowego.

W trakcie wykonywanych czynności testowane będą niekonwencjonalne metody działań taktycznych. Uwzględnione zostaną wszystkie dotychczasowe doświadczenia militarne w konfliktach zbrojnych. W tym ostatnia wojna w Syrii.

d152nw4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d152nw4
Więcej tematów