Trwa ładowanie...
d1n45ho

Rosja. Radny podarł portret Władimira Putina. Jest reakcja Kremla

W sali konferencyjnej jednej z rad miejskich w Petersburgu, ktoś zdjął wiszący tam portret Aleksandra Puszkina i powiesił zdjęcie prezydenta Rosji Władimira Putina. Jeden z radnych, niezadowolony z tej zamiany, zdjęcie zdjął i podarł. Incydent ten doczekał się już komentarza rzecznika prezydenta Rosji Dmitrija Pieskowa.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie

Rosja. Radny podarł portret Władimira Putina. Jest reakcja Kremla
Rosja. Radny podarł portret Władimira Putina. Jest reakcja Kremla (Getty Images, Fot: Alexei Druzhinin )
d1n45ho

- Mogę tylko poradzić im, żeby powiesili dwa portrety: i Putina, i Puszkina. I niech się uspokoją. Jest tyle bardzo ważnych spraw, którymi trzeba się zająć - skomentował incydent w Petersburgu rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow.

Jego zdaniem umieszczanie portretów głowy państwa w budynkach różnych władz „nie jest w żaden sposób uregulowane, nie ma instrukcji w tej sprawie i nie może być”.

Rzecznik prezydenta dodał jednak, że Kreml "nie może oczywiście pochwalać tego, że ktoś podarł zdjęcie Putina". - W końcu to nasz prezydent i to złe postępowanie- powiedział Pieskow. - Ale nie ma żadnych zasad ani norm, które regulowałyby tę kwestię - dodał.

d1n45ho

Odpowiadając na pytanie, czy nie należałoby całkowicie zrezygnować z praktyki umieszczania portretów prezydenta w gabinetach urzędników i posłów, Pieskow odparł, że "to, co wydarzyło się w Petersburgu, nie oznacza, że ​​takie konflikty powstają”. - Nie powstają, w rzeczywistości jest to pierwsza taka sytuacja - powiedział, dodając, że jest mało prawdopodobne, aby w tym przypadku potrzebne były jakiekolwiek wyjaśnienia władz federalnych.

Źródło: tass.ru

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1n45ho

Podziel się opinią

Share
d1n45ho
d1n45ho
Więcej tematów