Trwa ładowanie...

Rosja przeznacza na wychowanie patriotyczne ponad 1,5 mld rubli

• Rosja przeznaczy na wychowanie patriotyczne 1,66 mld rubli
• Dokument zatwierdzający tę decyzję zamieszczono na stronie internetowej rządu
• Rosyjskie władze chcą podnieść stopień odpowiedzialności obywateli za losy państwa

Share
Rosja przeznacza na wychowanie patriotyczne ponad 1,5 mld rubli
Źródło: Fotolia
d28mkux

Premier Rosji Dmitrij Miedwiediew podpisał rozporządzenie, zgodnie z którym na wychowanie patriotyczne obywateli w okresie od 2016 do 2020 roku przeznacza się 1,66 mld rubli czyli ok. 22,5 mln dolarów. Dokument zamieszczono w weekend na stronie internetowej rządu.

Rosyjskie media informują, że większość środków (1,57 mld rubli) będzie pochodzić z budżetu federalnego; zostaną one przeznaczone na stworzenie systemu patriotycznego wychowania obywateli.

d28mkux

System ten ma odpowiadać "współczesnym wyzwaniom i zadaniom rozwoju kraju, a także społeczno-wiekowej strukturze społeczeństwa" - wynika z dokumentu.

Zaznaczono, że celem polityki państwa w sferze wychowania patriotycznego "jest stworzenie warunków do podniesienia odpowiedzialności obywateli za losy państwa, podniesienia poziomu konsolidacji społeczeństwa na rzecz wypełnienia zadań związanych z zapewnieniem bezpieczeństwa narodowego i ciągłego rozwoju Federacji Rosyjskiej".

Realizacja programu, jak napisano w dokumencie, pozwoli na rozwijanie w Rosjanach zainteresowania literaturą, muzyką, naukami humanistycznymi, a w młodzieży - "poczucia dumy, szacunku dla symboli państwowych i historycznych świętości Ojczyzny".

Program, jak napisano w rozporządzeniu, jest skierowany do wszystkich grup społecznych i wiekowych z jednoczesnym zachowaniem priorytetu wychowania patriotycznego dzieci i młodzieży.

d28mkux

Podziel się opinią

Share
d28mkux
d28mkux
Więcej tematów