Trwa ładowanie...
d20efdr

Rosja przekazała Polsce kolejne tomy akt ws. Smoleńska

Prokuratura Generalna Federacji Rosyjskiej przekazała Polsce kolejne dwa tomy akt rosyjskiego śledztwa w sprawie katastrofy polskiego Tu-154M pod Smoleńskiem - poinformowała rzeczniczka Prokuratury Generalnej FR Marina Gridniowa.

d20efdr
d20efdr

Z kolei Komitet Śledczy FR zadeklarował, że jest gotów przystąpić do technicznych uzgodnień ze stroną polską dotyczących przekazania wraku Tu-154M, znajdującego się na lotnisku Siewiernyj koło Smoleńska.

Na dzień dzisiejszy główne prace techniczne związane ze śledztwem zostały zakończone, materiały dowodowe opisano w ponad 200 tomach akt. W sprawie przesłuchano 500 świadków, poddano analizie 1,5 tys. przedmiotów i dokumentów związanych z katastrofą, przeprowadzono 328 sądowych ekspertyz. 5 ekspertyz jest jeszcze w toku - powiedział Wladimir Markin, członek rosyjskiej komisji śledczej.

Markin zaznaczył, że pytanie o oddanie polskiej stronie fragmentów rozbitego samolotu, które są głównym materiałem dowodowym w sprawie, będzie rozpatrzone po zakończeniu śledztwa i przyjęciu jego postanowień.

- W tym czasie strona rosyjska jest gotowa rozpocząć z polskimi kolegami procedurę przygotowywania umowy dotyczącej sposobu przekazania fragmentów rozbitego samolotu - powiedział.

Komitet Śledczy FR przypomniał, że wrak maszyny jest dowodem również w jego śledztwie.

d20efdr
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d20efdr
Więcej tematów