Trwa ładowanie...

Rosja: próby rozmawiania z nami z pozycji siły nie mają perspektyw

Moskwa jest gotowa wznowić dialog z Pentagonem, jednak próby prowadzenia go z pozycji siły są pozbawione perspektyw - oświadczył minister obrony Rosji Siergiej Szojgu. Jak dodał, Rosja oczekuje wyjaśnień w sprawie stanowiska Pentagonu w tej kwestii.

Share
Rosja: próby rozmawiania z nami z pozycji siły nie mają perspektyw
Źródło: PAP/EPA, fot: MICHAEL KLIMENTYEV / SPUTNIK/KREMLIN POOL
d12tli8

- Jesteśmy gotowi do wznowienia współpracy z Pentagonem, ale próby budowania dialogu z pozycji siły w odniesieniu do Rosji są pozbawione perspektyw - powiedział Siergiej Szojgu. Poinformował, że w czwartek w stolicy Azerbejdżanu - Baku odbędzie się spotkanie, w którym udział wezmą przedstawiciele sił zbrojnych USA i Rosji. Oznajmił, że Moskwa oczekuje tam "wyjaśnienia stanowiska Pentagonu".

Szojgu odniósł się w ten sposób do wypowiedzi nowego szefa Pengatonu Jamesa Mattisa. W środę zapewnił on, że USA są otwarte na odnowienie współpracy z Rosją, ale zastrzegł, że są też realistyczne w swych oczekiwaniach i że negocjacje należy prowadzić z pozycji siły.

W Baku przewodniczący kolegium szefów sztabów sił zbrojnych USA gen. Joseph Dunford będzie rozmawiał z szefem sztabu generalnego sił zbrojnych Federacji Rosyjskiej gen. Walerijem Gierasimowem.

Dowódcy mają poruszyć kwestie obecnego stanu stosunków amerykańsko-rosyjskich oraz znaczenie konsekwentnej i przejrzystej komunikacji dla przeciwdziałania błędom i potencjalnym kryzysom.

d12tli8

Podziel się opinią

Share
d12tli8
d12tli8
Więcej tematów