Trwa ładowanie...
d35lnjc
IAR

Rosja ponownie wyprowadza wojsko z koszar

Rosja zorganizuje w przyszłym tygodniu kolejne manewry wojskowe. Tym razem w stan gotowości zostanie postawione lotnictwo Zachodniego Okręgu Wojskowego. Od lutego, na terytorium Federacji Rosyjskiej niemal bez przerwy trwają ćwiczenia różnych rodzajów wojsk.
Share
d35lnjc

Do tej pory rosyjskie ministerstwo obrony sprawdziło sprawność bojową jednostek naziemnych: Zachodniego i Centralnego okręgów wojskowych. Na południu Rosji ćwiczyły wojska rakietowe, a komandosi wykonują zadania w różnych częściach kraju, w tym w Arktyce. Tym razem, jak informuje agencja Interfax - 18 kwietnia rozpoczną się manewry lotnictwa myśliwskiego. Weźmie w nich udział ponad 30 maszyn typu MIG-29 i SU-27. Głównym zadaniem pilotów będą próby przechwycenia rakiet i samolotów przeciwnika.

Tymczasem eksperci NATO twierdzą, że po ostatnich manewrach prowadzonych w pobliżu rosyjsko - ukraińskiej granicy, nie wszystkie jednostki wróciły do koszar. Sojusz opublikował zdjęcia, które mają świadczyć o obecności w rejonie ukraińskiej granicy ponad 40 tys. rosyjskich żołnierzy. Moskwa odrzuca te informacje, przekonując że zdjęcia zostały zrobione prawie rok temu.

d35lnjc

Podziel się opinią

Share
d35lnjc
d35lnjc
Więcej tematów