Trwa ładowanie...
d4ft5dv

Rosja po raz kolejny przestrzega Ukrainę przed dążeniem do NATO

Wiceminister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Riabkow powiedział, że dążenie Kijowa do NATO doprowadzi do dalszego skomplikowania sytuacji wokół Ukrainy i nie poprawi życia ukraińskiego narodu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Siergiej Riabkow
Siergiej Riabkow (AFP, Fot: Elmer Martinez)
d4ft5dv

Prezydent Ukrainy Petro Poroszenki - odnosząc się do sprawy członkostwa Ukrainy w NATO - oświadczył w poniedziałek, że decyzja o wejściu do NATO będzie podejmowana w drodze referendum. Tego samego dnia sekretarz generalny Sojuszu Jens Stoltenberg powiedział, że polityka otwartych drzwi wobec Ukrainy pozostaje w mocy.

- Już w roku 2008, na długo przed dojściem do władzy Petro Poroszenki i wszystkich tych, którzy obecnie rządzą w Waszyngtonie i innych stolicach, Sojusz Północnoatlantycki pod presją USA podjął decyzję, która zakładała członkostwo w NATO Ukrainy i Gruzji - powiedział Siergiej Riabkow.

Zobacz również galerię: S-400 - najnowsze rakiety pod Moskwą

d4ft5dv

- Uważam tę decyzję, z wszystkich podejmowanych w ostatnich dziesięcioleciach, za najbardziej destrukcyjną dla systemu bezpieczeństwa europejskiego i najbardziej niezgodną z logiką procesu politycznego i dyplomatycznego - oświadczył.

Wyraził przekonanie, że plany ukraińskich władz nie przysporzą Ukrainie bezpieczeństwa i nie poprawią życia Ukraińców. - To następstwo iluzji, jakie żywią przywódcy w Kijowie i, niestety, także liczni na Zachodzie. Iluzji, że geopolityczna zachodnia gra jest wszystkim, a życie ludzi niczym - dodał Riabkow.

Ukraina po niedawnych wyborach parlamentarnych zapowiedziała rezygnację ze statusu państwa pozostającego poza sojuszami militarnymi. Na plany rezygnacji Kijowa ze statusu neutralności ostro zareagowała Moskwa.

Zobacz również film: państwa Bałtyckie obawiają się Rosji

d4ft5dv

Podziel się opinią

Share
d4ft5dv
d4ft5dv
Więcej tematów