Trwa ładowanie...

Rosja oskarża Kijów o naruszenie granicy przez ukraińskich wojskowych

Rosja oskarżyła Ukrainę o naruszenie granicy między państwami przez ukraińskich wojskowych. Prezydent Federacji Rosyjskiej Władimir Putin polecił MSZ FR, by wystąpiło z demarche w tej sprawie wobec strony ukraińskiej.

Share
Rosja oskarża Kijów o naruszenie granicy przez ukraińskich wojskowych
Źródło: WP.PL, Fot: Konrad Żelazowski
d4ajt30

Poinformował o tym rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow.

- Putin polecił rosyjskiemu resortowi spraw zagranicznych, by wystąpił ze stosownym demarche wobec strony ukraińskiej w związku z naruszeniem rosyjskiej granicy przez ukraińskich wojskowych - oświadczył Pieskow.

d4ajt30

Wcześniej cytowany przez agencję Interfax rzecznik zarządu służby granicznej Federalnej Służby Bezpieczeństwa (FSB)
w obwodzie rostowskim Wasilij Małajew przekazał, że w nocy z czwartku na piątek ukraiński wóz bojowy piechoty wjechał na terytorium tego regionu na południu Rosji. Według niego do zdarzenia doszło w pobliżu miasta Millerowo.

Małajew podał, że znajdujący się w pojeździe żołnierze opuścili go i udali się na terytorium Ukrainy. Później wrócili i podjęli próbę odzyskania wozu; rosyjscy pogranicznicy udaremnili to; ukraińscy wojskowi wycofali się.

W relacji agencji ITAR-TASS, która również powołuje się na Małajewa, do incydentu doszło w piątek o godz. 12.30 czasu moskiewskiego (10.30 czasu polskiego) w rejonie miejscowości Jeziorowo.

- Patrol straży granicznej podjął działania mające na celu zatrzymanie intruzów, jednak zdołali oni wrócić na terytorium Ukrainy. Pojazd został zatrzymany - cytuje agencja rzecznika rostowskiej służby granicznej.

Małajew poinformował, że pojazd wjechał w głąb terytorium FR na odległość około 150 metrów od linii granicy. Podał również, że broni w czasie incydentu nie użyto; nikt nie ucierpiał.

d4ajt30

Podziel się opinią

Share
d4ajt30
d4ajt30
Więcej tematów