Trwa ładowanie...
d2mypek
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rosja odsyła ukraińskiego szpiega. FSB podejrzewa, że to podwójny agent

• Rosjanie: mężczyzna zadeklarował chęć pracy dla nas
• Według FSB to ukraiński funkcjonariusz sił bezpieczeństwa
• "Do misji w Rosji przygotowywała go amerykańska CIA"
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rosja odsyła ukraińskiego szpiega. FSB podejrzewa, że to podwójny agent
(Fotolia, Fot: Alexandr Blinov)
d2mypek

Ujawniono, że ów funkcjonariusz, Jurij Iwanczenko, został zatrzymany w niedzielę. Przybył do Moskwy, by zaoferować swe szpiegowskie usługi. Federalna Służba Bezpieczeństwa twierdzi, że amerykańska CIA pomagała Służbie Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU) w przygotowaniu Iwanczenki do tej misji.

FSB poinformowała, że Iwanczenko, który podobno już raz oferował swe usługi w 2014 roku, zostanie odesłany na Ukrainę i nie będą mu postawione żadne zarzuty.

W Kijowie szef Służby Bezpieczeństwa Ukrainy Wasyl Hrycak potwierdził w wypowiedzi dla agencji Interfax, że Iwanczenko jest funkcjonariuszem SBU, ale podkreślił, że udał się on do Moskwy z własnej woli. Dodał, że od 2015 roku Iwanczenko nie miał dostępu do tajemnic państwowych i że miał wkrótce zostać zwolniony.

d2mypek

Podziel się opinią

Share

d2mypek

d2mypek
Więcej tematów