Trwa ładowanie...

Rosja. Wiadomo, gdzie przebywa Aleksiej Nawalny? Jest zaprzeczenie

Aleksiej Nawalny został przewieziony do kolonii karnej w Kołomnie w obwodzie moskiewskim - podano nieoficjalnie. Rosyjski opozycjonista ma tu odbywać swój wyrok. Działacz komisji społecznej monitorującej więzienia zaprzeczył jednak tym doniesieniom.
Share
Aleksiej Nawalny ma przebywać w kolonii karnej w obwodzie moskiewskim
Aleksiej Nawalny ma przebywać w kolonii karnej w obwodzie moskiewskimŹródło: East News, Fot: Valeriy Melnikov, SPUTNIK Russia
d27oxfl

- Sprawdziliśmy informację o przywiezieniu Aleksieja Nawalnego do kolonii karnej nr 6 (w Kołomnie) i nie potwierdziła się ona. Co więcej, w zarządzie Federalnej Służby Więziennej (FSIN) w obwodzie moskiewskim powiedziano nam, że Nawalny w ogóle nie trafi do naszego regionu - powiedział w piątek po południu działacz komisji społecznej monitorującej więzienia w obwodzie moskiewskim Aleksandr Malcew.

Wcześniej źródło, na które powołowały się kanał LifeShot i portal Life.ru, twierdziło, że najsłynniejszy rosyjski opozycjonista będzie odbywał wyrok w kolonii karnej nr 6 w Kołomnie w obwodzie moskiewskim. Ta nieoficjalna informacja nie została jednak potwierdzona.

W piątek szef Federalnej Służby Więziennej Aleksandr Kałasznikow powiedział, że Aleksiej Nawalny został wysłany do kolonii karnej, gdzie ma odbywać wyrok, nie podał jednak jej nazwy.

d27oxfl

Andrzej Sośnierz poza Porozumieniem? Wymowny komentarz Borysa Budki

Aleksiej Nawalny. Rosja może spodziewać się sankcji

Nawalny "jest tam, gdzie powinien się znajdować" - stwierdził Kałasznikow. I zapewnił, że jego życiu i zdrowiu nic nie zagraża. Polityczny przeciwnik Władimira Putina ma spędzić w kolonii ok. 2,5 roku.

W najbliższy poniedziałek ambasadorowie państw członkowskich przy UE mają przyjąć w Brukseli nowe sankcje wobec Rosji związane z aresztowaniem Nawalnego.

Źródło: PAP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d27oxfl

Podziel się opinią

Share
d27oxfl
d27oxfl
Więcej tematów