Trwa ładowanie...

Rosja nie płaci żołnierzom. Pensje przywłaszczają urzędnicy

Służba Bezpieczeństwa Ukrainy opublikowała kolejną przechwyconą rozmowę rosyjskiego żołnierza z żoną. Ten skarży się w niej, że od dwóch miesięcy nie otrzymał zapłaty za walkę na froncie. Pieniądze miały zostać przechwycone przez urzędników.

Rosja nie płaci żołnierzom. Pensje przywłaszczają urzędnicy Rosja nie płaci żołnierzom. Pensje przywłaszczają urzędnicy Fot: Forum, Sergei Bobylev
du46qn6
du46qn6

SBU podkreśla, że dysponuje wieloma podsłuchiwanymi rozmowami telefonicznymi, w których okupanci skarżą się, że nie otrzymują obiecanych środków. W jednej z nich w rozmowie z żoną Rosjanin mówi, że nie wierzy już w obietnice dowództwa co do rozliczenia się z nim.

Pierwsza pensja miała zostać wypłacona w marcu, a kolejna do 20 kwietnia. - Ja w to nie wierzę, szczerze, nie wierzę. Bo już prokuratura w naszej brygadzie w Budionnowsku pracuje za te pieniądze - zaznaczył.

Żołnierz zginie, pieniądze zostaną

SBU zauważa, że jednym z powodów takich "oszczędności" jest chęć czerpania przez rosyjskich urzędników wojskowych korzyści z niewypłacania pensji. "Przecież w przypadku śmierci okupantów pieniądze można zatrzymać" - zaznacza służba.

W kolejnych przechwyconych w tym temacie rozmowach padają pytania i stwierdzenia: "O co tu chodzi? Dla kogo walczymy? Dla nikogo. Jesteśmy w piekle".

du46qn6

"Mówili nam, że wszystko będzie dobrze"

SBU przekazała także, że w wojskach samozwańczych, kontrolowanych przez Moskwę tzw. Donieckiej i Ługańskiej Republiki Ludowej, walczą nawet osoby z niepełnosprawnościami.

- Jestem inwalidą, od dzieciństwa nie widzę na jedno oko. Byłem świadkiem, jak w Nowoazowsku (na terytorium samozwańczej Donieckiej Republiki Ludowej - PAP) brali do wojska dosłownie każdego, w tym osoby z jedną ręką. Mówili nam, że wszystko będzie dobrze, na wojnie nie ma żadnych ostrzałów, a my będziemy po prostu stać na posterunkach i sprawdzać dokumenty - relacjonował żołnierz w nagraniu opublikowanym przez SBU.

Coraz większe problemy z rozszerzeniem Sojuszu. "Ostra gra"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
du46qn6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Wyłączono komentarze

Elementem współczesnej wojny jest wojna informacyjna, a sekcje komentarzy stają się celem działań farm trolli. Dlatego zdecydowaliśmy się wyłączyć komentarze pod tym artykułem.

Paweł Kapusta - Redaktor naczelny WP
Paweł KapustaRedaktor Naczelny WP
du46qn6
Więcej tematów