Trwa ładowanie...
dzk3ov1
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rosja: NATO chce zmienić strategiczną równowagę sił

NATO podejmuje działania zmierzające do zmiany strategicznej równowagi sił, zmuszając Rosję do podjęcia środków w celu ochrony swoich interesów i bezpieczeństwa - oświadczył sekretarz prasowy prezydenta Rosji Dmitrij Pieskow.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kreml, Moskwa
Kreml, Moskwa (Fotolia)
dzk3ov1

Rzecznik Kremla zarzucił Zachodowi, że prowadzi mało konstruktywną i konfrontacyjną retorykę zbliżoną do tej z czasów zimnej wojny. - To nie Rosja zbliża się do czyichś granic. To wojskowa infrastruktura NATO zbliża się do granic Rosji - powiedział Pieskow dziennikarzom.

Z kolei prezydencki doradca ds. polityki zagranicznej Jurij Uszakow oświadczył, że Rosja nie pozwoli na wciągnięcie jej w wyścig zbrojeń z Zachodem, gdyż mogłoby odbić się to zbytnio na rosyjskiej gospodarce.

- Rosja nie przystąpi do wyścigu zbrojeń. Rosja próbuje jedynie reagować w jakiś sposób na pewne zagrożenia, ale nic ponadto. Nie dołączymy do jakiegokolwiek wyścigu zbrojeń, ponieważ może to uderzyć w nasze możliwości ekonomiczne - powiedział Uszakow.

dzk3ov1

Ostrzeżenie Putina

Prezydent Władimir Putin ostrzegł we wtorek, że Rosja będzie zmuszona skierować swoją broń przeciwko krajom zagrażającym jej terytorium. Wcześniej poinformował, że Rosja wprowadzi w tym roku na uzbrojenie ponad 40 nowych międzykontynentalnych nuklearnych rakiet balistycznych i w najbliższych miesiącach wypróbuje nowy węzeł radiolokacyjny swej obrony antyrakietowej.

W odpowiedzi sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg zarzucił Rosji nuklearne "potrząsanie szablą". Zaznaczył, że taka retoryka Moskwy uzasadnia zwiększenie przez Sojusz Północnoatlantycki przygotowań swych sił do obrony państw członkowskich.

Zobacz również wideo: Szpica NATO już w Polsce

dzk3ov1

Podziel się opinią

Share

dzk3ov1

dzk3ov1
Więcej tematów