Trwa ładowanie...
dl290me
dl290me
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
wojsko

Rosja: nasze wojska wychodzą z Gruzji

Rosja podała, że formalnie
zakończyła swą obecność wojskową w Gruzji, zamykając ostatnią bazę
w tym kraju. Obecność ta na ziemi gruzińskiej trwała ponad dwa
stulecia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
dl290me

Dowódca rosyjskich sił wojskowych na Kaukazie generał Andriej Popow podpisał stosowne dokumenty przekazania władzom Gruzji terenu ostatniej bazy w portowym Batumi w autonomicznej Adżarii.

Rosyjskie bazy wojskowe przestały funkcjonować na gruzińskiej ziemi po podpisaniu tych dokumentów - powiedział wiceminister obrony Gruzji Batu Kutelia, dodając, że to dzień o wielkim znaczeniu dla Gruzji.

Po upadającym ZSRR Rosja odziedziczyła w Gruzji cztery bazy. W latach 90. Gruzja odzyskała bazę lotniczą Waziani pod Tbilisi. Rosjanie powiedzieli, że wycofali się też z bazy w Gudaucie w separatystycznej Abchazji, czego Gruzja nie jest pewna i chce, by to sprawdzili międzynarodowi obserwatorzy.

dl290me

Abchazja, tak jak i Osetia Południowa, znajduje się poza kontrolą władz w Tbilisi od wczesnych lat 90., ciesząc się de facto całkowitą autonomią i utrzymując bliskie stosunki z Rosją.

Tbilisi oskarża Moskwę o udzielanie poparcia separatystom.

W lipcu roku 2007 Rosja opuściła bazę Achalkalaki na południu kraju.

dl290me

Podziel się opinią

Share

dl290me

dl290me
Więcej tematów