Trwa ładowanie...
d284yib
IAR

Rosja może przyjąć uchodźców z Syrii

Rosja jest gotowa przyjąć uchodźców z Syrii - oświadczył szef Federalnej Służby Migracyjnej Konstantin Romodanowski. Jak informuje agencja TASS, Moskwa zamierza również udzielić schronienia uciekinierom z Libii.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rosja może przyjąć uchodźców z Syrii
(PAP/EPA, Fot: Koca Sulejmanovic)
d284yib

Rosyjskie służby stawiają jeden warunek - uchodźcy nie mogą mieć problemów z prawem i zobowiążą się do przestrzegania norm obowiązujących w Federacji.

Szef FSM Konstantin Romodanowski podkreślił przy tym, że na razie nie ma zbyt wielkiego zainteresowania ze strony uciekinierów. W jego opinii, ze względów religijnych i historycznych wolą oni starać się o azyl w krajach zachodniej Europy.

Od początku roku przez terytorium Federacji przejechało do krajów Unii Europejskiej 182 uchodźców z Syrii. Przy tym Romodanowski uspokoił, że fala uciekinierów docierająca do Europy nie będzie miała wpływu na sytuację w Rosji. - Logistyka jest taka, że najpierw docierają oni do: Turcji, Serbii, Macedonii i Włoch, a nas chroni bufor innych państw - podkreślił szef służby migracyjnej. Zapewnił jednocześnie, że jego urząd kontroluje sytuację.

d284yib

Podziel się opinią

Share
d284yib
d284yib
Więcej tematów