Trwa ładowanie...
d2ubd3d
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rosja - kraj nieprzyjazny, uważają Polacy

82 proc. Polaków uważa, że Rosja to kraj nieprzyjazny. Zdaniem 71 proc. - Moskwa ma wobec Polski nieprzyjazne zamiary, informuje "Nasz Dziennik", powołując się na badania zrealizowane na zlecenie Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rosja - kraj nieprzyjazny, uważają Polacy
(PAP, Fot: DPA/ Uwe Zucchi)
d2ubd3d

Rosja jest przez Polaków oceniana jako państwo niebudzące zaufania (75 proc.), niedemokratyczne (75 proc.), choć nowoczesne (69 proc.).

Z kolei Rosjanie uważają nas za przedsiębiorczych indywidualistów, przywiązanych do tradycji i religii. Według nich jesteśmy narodem poddanym wpływom politycznym Zachodu i stojącym po drugiej stronie nowej "zimnej wojny".

Komentatorzy wskazują, że o ile podobne wcześniejsze badanie, przeprowadzone po katastrofie smoleńskiej, przyniosło opinie, które można było uznać za "wyważone", o tyle po aneksji Krymu odpowiedzi na wszystkie pytania dotyczące bezpośrednio oceny Rosji i Rosjan były znacznie bardziej krytyczne.

d2ubd3d

Podziel się opinią

Share

d2ubd3d

d2ubd3d
Więcej tematów