Trwa ładowanie...
d3465qd
d3465qd
IARZamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rosja: katastrofa śmigłowca w Kraju Krasnojarskim. 15 osób zginęło

Do 15 wzrosła liczba ofiar śmiertelnych katastrofy śmigłowca transportowego Mi-8, który rozbił się w Kraju Krasnojarskim na Syberii w środkowo-wschodniej Rosji - poinformowała miejscowa prokuratura. Dziesięć osób zostało rannych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d3465qd

Według wstępnych danych, 2 km od lotniska w Igarce w trudnym terenie maszyna wykonała twarde lądowanie. Doszło do zniszczenia kadłuba śmigłowca Mi-8 linii lotniczych "Turuhan".

Najprawdopodobniej przyczyną tragedii była awaria silnika. Piloci nie utrzymali śmigłowca Mi8 w powietrzu i maszyna uderzyła w ziemię. Kontrolerzy lotów nie mogli nawiązać z nimi łączności, więc w rejon katastrofy wysłano ekipy ratunkowe. Wrak odnaleziono na brzegu Jeniseja.

Według prokuratury, na którą powołuje się agencja AFP, do katastrofy doszło ok. godz. 7 czasu polskiego, ok. 10 km od miasta Igarka, na lewym brzegu rzeki Jenisej.

d3465qd

Na pokładzie maszyny było 26 osób: 22 pasażerów i czterech członków załogi.

Śmigłowiec transportował pracowników do odległego złoża naftowego i gazowego Wankor we wschodniej Syberii, gdzie można się dostać jedynie helikopterem albo w zimie - po zamarzniętej rzece. Wankor zarządzane jest przez rosyjski koncern energetyczny Rosnieft.

Na razie nie wiadomo, co było przyczyną katastrofy. Śledczy ustalają, dlaczego do niej doszło.

Komitet Śledczy Federacji Rosyjskiej wszczął postępowanie karne w sprawie przyczyn tragedii.

d3465qd

Podziel się opinią

Share

d3465qd

d3465qd
Więcej tematów