Trwa ładowanie...

Rosja dozbraja obwód kaliningradzki. Trafią tam myśliwce

Rosyjskie siły stacjonujące na terenie obwodu kaliningradzkiego zostały zasilone pułkiem lotnictwa myśliwskiego, w którego skład wchodzą samoloty Su-27. Kilka dni temu trafił tam pułk czołgów.
Share
Rosjanie sukcesywnie dozbrajają obwód kaliningradzki
Rosjanie sukcesywnie dozbrajają obwód kaliningradzkiŹródło: East News
d4md9xg

Jak podaje dziennik "Kommiersant", oprócz pułku lotnictwa myśliwskiego wyposażonego w Su-27, do Kaliningradu wcześniej skierowano również pułk lotnictwa szturmowego. Gazeta podaje, że dodatkowe siły mają być odpowiedzią Rosji na wzmocnienie wojsk NATO w rejonie Morza Bałtyckiego. Maszyny Su-27 to dwusilnikowe myśliwce przeznaczone do wywalczania przewagi powietrznej. Charakteryzują się doskonałą manewrowością i stanowią trzon rosyjskich sił powietrznych.

W zeszłym tygodniu rosyjska "Niezawisimaja Gazieta" poinformowała, że stacjonujący w obwodzie kaliningradzkim 11. korpus armijny wojsk lądowych i obrony wybrzeża, należący do Floty Bałtyckiej, został wzmocniony pułkiem czołgów. W rosyjskiej armii taka formacja stanowi na ogół 80-90 pojazdów. Maszyny trafiły do bazy w Gusiewie, około 30 kilometrów od granicy z Polską.

d4md9xg

W połowie stycznia rosyjska prasa informowała również o przyjęciu do służby nowego okrętu rakietowego Mityszczy. Jednostka także ma stacjonować na terenie obwodu kaliningradzkiego w porcie w Bałtyjsku.

Zobacz także: Scheuring-Wielgus: moralność prezesa Kaczyńskiego woła o pomstę do nieba

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4md9xg

Podziel się opinią

Share
d4md9xg
d4md9xg
Więcej tematów