Trwa ładowanie...
d1j5lj5

Rosja: brak popytu na popiersia Putina

Kombinat odlewniczy w rosyjskim mieście Kusa (obwód czelabiński) porzucił plan seryjnej produkcji brązowych i żeliwnych popiersi prezydenta Władimira Putina - poinformował we wtorek serwis internetowy regions.ru.

Share
d1j5lj5

Okazało się, że zbyt mały popyt na popiersia Putina czyni produkcję nieopłacalną. Nie pomogły nawet większe zamówienia, złożone jeszcze w grudniu zeszłego roku przez petersburski oddział proprezydenckiej partii "Jedność", czy w maju przez administrację jednego z rosyjskich miast. Bardziej opłacalna będzie produkcja części zamiennych do wyposażenia kotłów.

Zakład, który ma bogate doświadczenie w produkcji posągów przywódców sowieckich - Lenina, Stalina, Berii - zamierzał seryjnie produkować popiersia Putina, zarówno mniejsze, np. do postawienia na biurku, jak i w "wariancie gabinetowym".

Próbny, żeliwny egzemplarz popiersia rosyjskiego prezydenta jest wielkości 40 na 50 cm i waży 40 kg. Jego produkcja kosztowała 40 tys. rubli, a więc blisko półtora tysiąca dolarów. Przedstawiciele kombinatu zapewniali jednak, że przy seryjnej produkcji cenę będzie można obniżyć ponad dziesięciokrotnie. (an)

d1j5lj5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1j5lj5
Więcej tematów