Trwa ładowanie...
d2xblhc
d2xblhc
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
gruzja

Rosja: a kto przez lata uzbrajał Gruzję?

Minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow zarzucił USA, że "dopuściły do agresywnych działań Gruzji wobec Osetii Południowej". Komentując oświadczenie prezydenta USA Geroge'a W. Busha, minister Ławrow krytycznie zauważył, że "nie mówiło ono, w jaki sposób Gruzja była przez lata uzbrajana, w tym przez USA".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d2xblhc

Minister spraw zagranicznych Rosji oświadczył też, że Waszyngton będzie musiał wybrać między "projektem Gruzja" a realnym partnerstwem.

Rozumiemy, że obecne przywództwo Gruzji to specjalny projekt USA, lecz pewnego dnia Waszyngton będzie musiał dokonać wyboru między prestiżem a realnym partnerstwem - powiedział Ławrow.

W swej wypowiedzi po oświadczeniu prezydenta USA na temat konfliktu gruzińsko-rosyjskiego szef rosyjskiej dyplomacji nie szczędził bardzo krytycznych słów pod adresem Waszyngtonu.

George W. Bush w ostrych słowach ostrzegł Rosję, że poprzez akcję zbrojną w Gruzji naraża na szwank swe stosunki z USA i z Zachodem. Podkreślił też poparcie Stanów Zjednoczonych dla niepodległości Gruzji i zażądał wpuszczenia międzynarodowej pomocy humanitarnej do Osetii Południowej.

d2xblhc

Podziel się opinią

Share

d2xblhc

d2xblhc
Więcej tematów