Trwa ładowanie...

Ropczyce. Znęcali się przez 10 lat nad matką i żoną. Syn i ojciec aresztowani

Dwaj mężczyźni trafili na trzy miesiące do aresztu za znęcanie się psychiczne i fizyczne nad 76-letnią matką i żoną. Zazwyczaj działali pod wpływem alkoholu. Grozi im do pięciu lat więzienia.
Share
Ropczyce. Ojciec i syn zostali tymczasowo aresztowani za wieloletnie znęcanie się nad swoją żoną i matką
Ropczyce. Ojciec i syn zostali tymczasowo aresztowani za wieloletnie znęcanie się nad swoją żoną i matkąŹródło: iStock.com, Fot: LoloStock
d331095

Śledztwo przeciw 48-letniemu Januszowi M. i jego 78-letniemu ojcu Stanisławowi M. nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Ropczycach.

Ich działania polegały na wyzywaniu, grożeniu pozbawieniem życia, w tym przy użyciu noża, niepokojeniu w godzinach nocnych, zmuszaniu do wydawania pieniędzy na alkohol. Dodatkowo szarpali, popychali, uderzali, wykręcali ręce powodując złamanie czy też oblewali wodą i nieczystościami swoją 76-letnią matkę i żonę.

d331095

Kobieta nigdy nie chciała niczego zgłaszać, bo była zastraszana przez sprawców i obawiała się ich reakcji. Koszmar 76-latki skończył się 16 sierpnia, kiedy po jednej z awantur domowych musiała się udać po pomoc do sąsiadów.

Zobacz także: Morawiecki mówi o „aferze Neumanna”. Jest riposta polityka PO

Mężczyznom postawiono zarzuty znęcania się nad osobą najbliższą. Podejrzani nie przyznali się do zarzucanych im czynów i złożyli krótkie wyjaśnienia. Zaprzeczyli, aby dochodziło z ich strony do przemocy.

d331095

Na wniosek prokuratury wobec Janusza i Stanisława M. zastosowano areszt tymczasowy na trzy miesiące. Przyczyną są uzasadnione obawy utrudniania prowadzenia postępowania i wpływania na świadków oraz podejrzenie, że może dojść do kolejnego przestępstwa na szkodę kobiety. Ojcu i synowi grozi do 5 lat więzienia.

Źródło: rzeszow.po.gov.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d331095

Podziel się opinią

Share
d331095
d331095
Więcej tematów