placeholder_28lj8n

Ropa wystrzeliła w Małopolsce. Płonie już od czterech dni

W miejscowości Sękowa koło Gorlic w Małopolsce już od czterech dni płonie ropa naftowa oraz gaz, które ulatniały się z ziemi. "Pożar" celowo "wzniecili" strażacy i pracownicy pobliskiego zakładu górniczego, by zapobiec niekontrolowanemu zapłonowi.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Paliwa płoną już od czterech dni
Paliwa płoną już od czterech dni (East News, Fot: Michał Adamowski)
placeholder_28lj8n

Do nieoczekiwanego wyrzutu gazu oraz mieszanki wody z ropą doszło w sobotę na prywatnej łące. Przed wojną miejsce było eksploatowane jako pole naftowe. Substancje wydostały się na zewnątrz poprzez zlikwidowany dwadzieścia pięć lat temu odwiert.

W ciągu czterech dni na powierzchnię ziemi wypłynęło ok. 88 tys. litrów surowej ropy i solanki. Co godzinę wydobywają się kolejne 2 tys. litrów substancji.

placeholder_28lj8n

Aby uniknąć wybuchu, służby w sposób kontrolowany podpaliły gaz. Pierwszego dnia słup ognia sięgał dziesięciu metrów, dziś jest mniejszy, ale wciąż widoczny. Zabezpieczono teren o wielkości dwóch hektarów wokół miejsca wycieku.

Na miejsce mają przyjechać eksperci z Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa. Ci podejmą decyzję, jak opanować samoistny wypływ gazu, który wydobywa się ze starego odwiertu.

google maps
Podziel się

Źródło: superstacja.tv/wyborcza.pl

placeholder_28lj8n

Zobacz także: Wybory do PE. Michał Kamiński bezlitosny dla Beaty Szydło

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
placeholder_28lj8n
placeholder_28lj8n