Trwa ładowanie...

Romuald Dębski zmarł w wieku 62. Odszedł wybitny polski ginekolog

Nie żyje profesor Romuald Dębski. Informacje o śmierci wybitnego ginekologa udzielił Szpital Praski. Zmarł w wieku 62 lat.

Share
Romuald Dębski zmarł w wieku 62. Odszedł wybitny polski ginekolog
Źródło: East News
d40qkpt

Szpital Praski poinformował o śmierci profesora Romualda Dębskiego za pośrednictwem Facebooka.

"Z głębokim żalem żegnamy prof. Romualda Dębskiego wybitnego ginekologa, humanistę, przyjaciela naszego Szpitala"

d40qkpt

Profesor Romuald Dębski pełnił funkcję kierownika Kliniki Położnictwa i Ginekologii Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego w Szpitalu Bielańskim w Warszawie. Specjalizował się w takich dziedzinach jak: ginekologia, położnictwo, perinatologia i endokrynologia ginekologiczna. Oprócz tego pracował jako wykładowca akademicki oraz był twórcą ponad 100 publikacji.

W połowie grudnia Marzena Dębska, żona Romualda, poinformowała, że profesor trafił do szpitala w bardzo ciężkim stanie. W ramach wsparcia, pacjentki lekarza przygotowali dedykowany dla niego plakat.

„Znalazły się na nim fotografie pacjentek wraz z ich dziećmi. Taki piękny plakat zawisł dziś na OIOMie przy łóżku Profesora Dębskiego" – napisała Marzena Dębska na profilu facebookowym kliniki Debski Clinic.

Romuald Dębski na temat aborcji

Romuald Dębski wywołał spore kontrowersje ze względu na swoje poglądy społeczne. Profesor określał się zwolennikiem aborcji. Jednocześnie sądził, że polskie prawo powinno zakazywać tego typu zabiegów. Twierdził, że panujące przepisy regulujące aborcje są właściwą formą bardzo trudnego kompromisu. Uważał, że nie należy tego prawa ani liberalizować, ani zaostrzać.

Na temat Romualda Dębskiego i jego żony Marzeny powstała książka pt. „Bez znieczulenia. Jak powstaje człowiek.”, autorstwa dziennikarki Magdaleny Rigamonti. Lekarz odznaczono Złotym Krzyżem Zasługi.

d40qkpt

Podziel się opinią

Share
d40qkpt
d40qkpt
Więcej tematów