Trwa ładowanie...

Romaszewska: moje wspomnienie o Janie Olszewskim? To żal, że go nie ma

- Jak wchodził na salę, to rzeczywiście sąd malał. I sąd się wstydził. To było bardzo charakterystyczne. Wstyd było osądzać ludzi, których bronił Jan Olszewski - tak byłego premiera w RMF FM wspomina Zofia Romaszewska.

Share
Romaszewska: moje wspomnienie o Janie Olszewskim? To żal, że go nie ma
Źródło: Forum
d4gk55h

- Żal, że go nie ma. Taki mam obraz. Jest mi bardzo smutno. To jest moje wspomnienie Jana Olszewskiego. Jak wchodził na salę, to rzeczywiście sąd malał. I sąd się wstydził. To było bardzo charakterystyczne. Wstyd było osądzać ludzi, których decydował się bronić Jan Olszewski - powiedziała Romaszewska w RMF FM.

Olszewskiego wspomnieli również Antoni Dudek i Wiesław Johann. - Jan Olszewski stał się jednym z najważniejszych obrońców w procesach politycznych. Choćby w słynnym procesie Kuronia i Modzelewskiego - przypomniał Dudek.

d4gk55h

- On bardzo delikatnie, w sposób niezauważalny, potrafił zasugerować rozwiązanie tego, czy innego problemu - dodał Johann.

Jan Olszewski zmarł 7 lutego 2019 r. w wieku 88 lat. Odszedł po długiej i ciężkiej walce z chorobą. Podczas pobytu w domu stracił przytomność i został przewieziony do szpitala, gdzie zmarł. Był adwokatem i działaczem opozycji demokratycznej. W przeszłości pełnił funkcję doradcy prezydentów Lecha Wałęsy i Lecha Kaczyńskiego. W 1991 r. został wybrany na premiera, którym pozostał do czerwca 1992 r.

Źródło: RMF FM

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4gk55h

Podziel się opinią

Share
d4gk55h
d4gk55h
Więcej tematów