Trwa ładowanie...
doob0bv

Roman Giertych zostanie przesłuchany. Jest opinia lekarska

Prokuratura w Poznaniu otrzymała opinię lekarską dotyczącą stanu zdrowia Romana Giertycha. Adwokat może zostać przesłuchany. Dojdzie do tego najprawdopodobniej w szpitalu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Roman Giertych zemdlał podczas przeszukiwania jego domu przez CBA
Roman Giertych zemdlał podczas przeszukiwania jego domu przez CBA (PAP, Fot: Wojciech Olkuśnik)
doob0bv

Rzeczniczka Prokuratury Regionalnej w Poznaniu prok. Anna Marszałek przekazała, że śledczy otrzymali opinię lekarską, która zezwala na przeprowadzenie czynności procesowych z udziałem Romana Giertycha.

- Najprawdopodobniej czynności zostaną przeprowadzone na miejscu (w szpitalu w Warszawie - red) - dodała Marszałek.

Adwokat został zatrzymany jako jedna z kilkunastu osób w związku z podejrzeniem udziału w procederze wyprowadzania środków ze spółki giełdowej, przywłaszczania tych środków, a także prania pieniędzy - chodzi o 92 mln zł.

doob0bv

Zobacz też: Roman Giertych zatrzymany. Mamy komentarz rzecznika rządu

Roman Giertych stracił przytomność. Przeszukanie willi w Józefowie pod Warszawą

Po doprowadzeniu do siedziby poznańskiej prokuratury "podejrzani usłyszą zarzuty przywłaszczenia środków spółki i wyrządzenia jej szkody majątkowej w wielkich rozmiarach, a także prania brudnych pieniędzy" - stwierdziła prok. Marszałek. Proceder miał dotyczyć lat 2010-2014".

doob0bv

Giertych trafił do szpitala w czwartek późnym popołudniem. Adwokat stracił przytomność w trakcie przeszukania, którego dokonało w jego domu pod Warszawą CBA. Barbara Giertych w rozmowie z reporterem WP Sylwestrem Ruszkiewiczem stwierdziła, że stan jej męża był poważny.

Inne informacje przekazywał z kolei rzecznik koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn. - Szlag mnie trafił, jak przeczytałam informacje przekazywane przez służby PiS, że stan zdrowia mojego męża był dobry. Nie wiem, skąd taka wiedza - stwierdziła Giertych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

doob0bv

Podziel się opinią

Share
doob0bv
doob0bv
Więcej tematów