Trwa ładowanie...
dx2w1ae

Roman Giertych o podsłuchach z domu Macierewicza. "Nie znoszę go, ale to jest podłe"

Służba Bezpieczeństwa podsłuchiwała małżeństwo Macierewiczów. Na reakcję byłego szefa MON nie trzeba było czekać długo. Teraz głos zabrał Roman Giertych i kwituje sprawę krótko. "To niezgodne z prawem" - napisał na Twitterze.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Antoni Macierewicz i Roman Giertych w 2005 roku
Antoni Macierewicz i Roman Giertych w 2005 roku (PAP, Fot: Tomasz Gzell)
dx2w1ae

Małżeństwo Antoniego Macierewicza w latach 70. przeżywało bardzo poważny kryzys - tak wynika z ujawnionych w nieautoryzowanej biografii polityka podsłuchów SB, które zachowały się w IPN. Mimo że rozwód był blisko, żona pozostała przy Macierewiczu i już zawsze stała za nim murem. "Mam tego wszystkiego dosyć. Z obecnego układu między nami mam tylko same czarne strony" - wyrzucała Macierewiczowi żona.

Fragmenty z podsłuchów Macierewicza - przeczytaj

Antoni Macierewicz uważa, że to atak na jego rodzinę. - Można wiele rzeczy pisać o mnie, jestem osobą publiczną i mam narzędzia, by sobie z kłamstwami poradzić. W sposób brutalny i absolutnie skandaliczny zaatakowano moją żonę - zaznaczył. Macierewicz dodał, że jego żona siedziała za czasów PRL w więzieniu.

dx2w1ae

Giertych o Macierewiczu. "Uważam go za wybitnego szkodnika, ale..."

Podsłuchy SB ocenił również Roman Giertych. "Nie znoszę Macierewicza. Uważam go za wybitnego szkodnika. Ale publikowanie podsłuchów SB z jego domowych awantur z żoną jest podłe i niezgodne z prawem" - ocenił adwokat na Twitterze.

Autorzy książki ujawnili także, że Antoni Macierewicz po wyjściu z podziemia dostał gwarancję bezpieczeństwa od otoczenia Czesława Kiszczaka.

Antoni Macierewicz w 1981 roku Materiały prasowe
Antoni Macierewicz w 1981 roku (Materiały prasowe)

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dx2w1ae

Antoni Macierewicz w rozmowie z Adamem Hofmanem - zobacz nagranie

dx2w1ae

Podziel się opinią

Share
dx2w1ae
dx2w1ae
Więcej tematów