Trwa ładowanie...
d2bfyix
Rolnik spod Mławy ma już nowy ciągnik
x-news/TVN 24IAR

Rolnik spod Mławy ma już nowy ciągnik

Rolnik ze wsi Kulany pod Mławą, któremu komornik zajął ciągnik, ma już nową maszynę. Radosław Zaremba odebrał dziś kluczyki od nowego, niebieskiego ciągnika, który bezpłatnie użyczyła mu firma New Holland.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d2bfyix

Radosław Zaremba jest ofiarą asesora komorniczego, który zajął mu ciągnik.w ramach postępowania egzekucyjnego przeciwko dłużnikowi, którym - jak się okazało - był sąsiad. Maszyna trafiła do komisu, gdzie została sprzedana za ok. 40 tys. zł (warta była ok. 100 tys. zł). Poszkodowany rolnik skierował do Sądu Rejonowego w Mławie wniosek o wstrzymanie postępowania egzekucyjnego. Zanim wniosek został rozpatrzony, traktor został już sprzedany.

W związku ze sprawą w połowie stycznia Rada Izby Komorniczej w Łodzi po wysłuchaniu wyjaśnień asesora Michała K. zdecydowała o skierowaniu przeciwko niemu wniosku do komisji dyscyplinarnej przy KRK. Komornik nie czekając na zamknięcie procedury odszkodowawczej prowadzonej przez zakład ubezpieczeniowy w sprawie szkody wyrządzonej przez asesora, kupił nowy ciągnik dla rolnika spod Mławy - ten jednak go nie odebrał.

d2bfyix

Według pełnomocnika poszkodowanego rolnika, mecenasa Lecha Obary, działania asesora Michała K. przy zajęciu ciągnika były bezprawne. Według niego przyjęcie odkupionego ciągnika to "propozycja warta uwagi", ale - jak zaznaczył - "jeżeli nie jest obarczona warunkiem zrzeczenia się wszystkich roszczeń, także tych niematerialnych" wobec kancelarii komorniczej. Zdaniem Obary w sprawie, oprócz działań asesora, istotne jest także wyjaśnienie kwestii nadzoru komornika Jarosława K.

d2bfyix

Podziel się opinią

Share
d2bfyix
d2bfyix
Więcej tematów