Trwa ładowanie...
d17sfsj

Rok od wyborczego sukcesu PiS. Ewa Kopacz poproszona o dobre słowo o rządzie. Co odpowiedziała?

Minął rok od wyborczego sukcesu PiS, gdy partia kierowana przez Jarosława Kaczyńskiego zdobyła 37,58 procent głosów i utworzyła pierwszy po 1989 roku samodzielny rząd. Jak ten rok oceniają posłowie partii rządzącej i opozycji? - Niestety, nie wymusicie państwo ode mnie dobrego słowa o rządzących - stwierdziła była premier, posłanka PO Ewa Kopacz.

Share
d17sfsj

Opinie polityków zebrał Mariusz Szymczuk.

- Wysłuchanie projektów obywatelskich, chociażby to, że rodzice mogą decydować o przyszłości szkolnej dzieci sześcioletnich, darmowe leki dla seniorów, mieszkanie plus, które za chwilkę będziemy wprowadzali, prace nad przywróceniem wieku emerytalnego, nowe miejsca pracy - tak dokonania rządu zachwalała posłanka PiS Joanna Kopcińska.

- Brakuje normalności w Polsce. Choroba nienawiści ogarnęła rząd PiS-u - stwierdził Władysław Kosiniak-Kamysz z PSL.

d17sfsj

- Dobra wiadomość jest taka, że rok minął, więc zostały nam jeszcze tylko trzy lata tych bardzo złych rządów - podsumował rocznicę zwycięstwa w wyborach PiS poseł Nowoczesnej Paweł Rabiej. Dodał, że to, iż ten rok minął, nie jest "sukcesem PiS".

- Ostatni rok jest rokiem zmarnowanym - ocenił Jakub Kulesza z ugrupowania Kukiz'15. - Jest rokiem kontynuacji ośmiu lat rządów Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego.

- Ja wiem, że opozycja zawsze będzie krytykowała i doszukiwała się tego, co nie zostało zrobione jak należy, ale proszę wyjść na ulicę i posłuchać Polaków. Oni są zadowoleni z tej zmiany - ripostowała w rozmowie z reporterem WP Joanna Kopcińska.

- Gdyby oni dali mi szansę, gdyby byli mniej aroganccy, gdyby nie byli tacy pewni siebie i z takim monopolem, że "tylko my mamy rację", gdyby dotrzymali słowa, że będą słuchać - już nie tylko polityków z opcji opozycyjnych, ale obywateli, to pewnie dzisiaj z satysfakcją powiedziałabym: dotrzymali słowa. Niestety, nie wymusicie państwo ode mnie tego dobrego słowa o rządzących - stwierdziła była premier, posłanka PO Ewa Kopacz.

d17sfsj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d17sfsj
d17sfsj
Więcej tematów